НОВИНИ

21.02.2006 | Горбулін: євроінтеграція Києва заважає Москві
Джерело - Українська служба ВВС

Радник президента України Володимир Горбулін, який протягом багатьох років був учасником україно-російських переговорів, стверджує, що нинішня жорстка позиція Москви на перемовинах з Києвом з різних питань викликана принциповою проєвропейською позицією українського керівництва.



На різних рівнях українські політики кажуть, що головною причиною нинішнього тиску Росії на переговорах з Україною у різних сферах – газовій, м’ясо-молочній, Чорноморського флоту - пов’язана з не підтримкою Москвою курсу Києва на євроінтеграцію, відхід України від політичної орбіти Росії та стримане ставлення до ЄЕП.


Радник українського президента Володимир Горбулін прогнозує, що російська сторона не зупиниться на нинішніх конфліктних ситуаціях: “Я думаю, що з обранням Віктора Ющенка президентом курс на євроатлантичну інтеграцію, який він оголосив, а не приховував, як це було раніше, ніяк не “вмонтовується” у національні інтереси Росії. Про це треба думати.



Приводів для погіршення стосунків скільки завгодно можна знайти. М’ясо, молоко, газ, потім будуть ТВЕЛи для атомних електростанцій. Ми з Росією маємо настільки інтегровані зв’язки за великим спектром питань, що знайти якісь недоліки дуже легко», - вважає Володимир Горбулін.


Російські представники кажуть, що Москва не робить ставки на якісь політичні сили в Україні на парламентських виборах, проте радник президента України Володимир Горбулін вважає, що саме вибори 26 березня мають розставити крапки над “і” у двосторонніх взаєминах. На думку пана Горбуліна, Москва сподівається на більш лояльне ставлення до Росії після обрання нового парламенту.


“Дуже вдало все робиться для того, щоб українська влада відчула ставлення до себе з боку Росії. Після 26-ого, я маю надію, що будуть зміни. І Росія, напевне, надіється, що парламент буде більш доброзичливий у ставленні до неї.



Але я вважаю, що у всіх цих подіях Україна має виходити виключно з національних інтересів. Взяти чистий аркуш паперу, поділити навпіл і всі переговори вести: це вигідно, це – ні. Якщо вигідно, але це викликає велику протидію Росії, - підрахувати ризики, які чекають на Україну”, - радить Володимир Горбулін.


Володимир Горбулін, якого за всіх президентів вважали одним з головних радників у проблемі україно-російських взаємин і питаннях безпеки, вважає некоректним ставити питання про те, кому Україна має віддавати перевагу у взаєминах – Москві чи Брюсселю. Стверджуючи, що ті політики, які виступають в Україні лише за східний вектор, мають в Росії свої власні бізнесові інтереси, які суперечать національним інтересам України.


“Це абсолютно неправильна постановка питання. Кажуть “або-або” деякі українські політики, бо у них в Росії є власні комерційні інтереси. Це їх заведе куди завгодно, тільки не в інтереси України. Треба нормально, на партнерських засадах працювати. Ми не можемо без Росії, це я кажу відверто.


Але треба думати про те, як захищати свої інтереси і позицію. Ми бачимо більше цінностей у європейському суспільстві, і хотіли б прийти до цих цінностей. Росія може заперечувати з точки зору якихось оборонних моментів, але вона не може себе поводити так, як вона зараз себе поводить”, - переконаний радник президента.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект