НОВИНИ

21.02.2006 | Росія пропонує компроміс між ООН і Тегераном
Джерело - Українська служба ВВС

У Москві розпочалися переговори, що мають на меті розрядити напруженість навколо іранської ядерної програми.



Росія пропонує компроміс, за яким Іран має збагачувати уран на російській території.


Пропозицію підтримали Сполучені Штати та Європейський Союз, які підозрюють Іран у намаганні здобути ядерну зброю під прикриттям цивільних програм.


Міністр закордонних справ Росії Сєрґєй Іванов сказав, що не покладає великих сподівань на переговори, але сказав, що Росія докладе всіх зусиль, щоб запобігти погіршенню ситуації: "Ми намагатимемося зосередитись на нашій пропозиції щодо створення спільного підприємства на території Росії з виробництва палива для іранської атомної індустрії. Ми також намагатимемося використовувати аргумент стосовно права Ірана на ядерний цикл після того як Іран через фахівців МАГАТЕ подасть чітке пояснення всіх питань, які виникали в минулому щодо іранської ядерної програми".


Чільні іранські представники прибули до Москви для переговорів щодо ядерної програми Тегерана.


Раніше Росія запропонувала компроміс, за яким Іран мав би збагачувати уран на російської території.


Росіяни твердять, що намагатимуться переконати Іран відновити мораторій на збагачення урану. Однак, за словами кореспондентів, в Москві не очікується прориву.


Згідно з компромісною угодою, запропонованою Москвою, Ірану дозволять збагачувати уран для його ядерної програми - але лише в Росії.


Але сьогодні у Москві голова іранської делегації заперечив будь-який зв'язок між російським планом та іранськими ядерними об'єктами. Росія всіма силами проштовхуватиме угоду, яка для Москви є не лише справою престижу, а й допоможе захистити значні економічні інтереси Росії в Ірані, які можуть зазнати шкоди у разі як міжнародна спільнота запровадить санкції.


У Брюсселі мають відбутися переговори європейських офіційних осіб з іранським міністром закордонних справ Манучехром Моттакі.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект