НОВИНИ

20.08.2004 | Європейська Комісія засуджує будівництво Україною судноплавного каналу через біосферний заповідник
Джерело - Німецька хвиля

Європейська комісія дуже стурбована спорудженням Україною судноплавного каналу в дельті Дунаю, що може завдати значної шкоди екології регіону. Про це ”Німецькій хвилі” повідомили в прес-службі Єврокомісії.

Брюссель стривожений будівництвом каналу насамперед тому, що він проходить територією заповідника, який перебуває під спеціальним захистом ЮНЕСКО. Єврокомісія занепокоєна тим, що Україна не зробила всебічної оцінки та не провела публічного обговорення того, як будівництво каналу може вплинути на екологію.

За висновками Єврокомісії, спорудження каналу за таких умов може спричинити значної й непоправної шкоди екологічній системі дунайської дельти. Брюссель нагадує, що тим самим Україна не дотримується кількох міжнародних зобов”язань – зокрема Конвенції з захисту ріки Дунай, Конвенції з оцінки екологічних наслідків та Конвенції з заболочених місць. Єврокомісія вже говорила Києву про своє занепокоєння будівництвом каналу. Це питання було порушено на липневому саміті Україна-ЄС головою Єврокомісії Романо Проді та Комісаром ЄС з зовнішніх відносин Крісом Паттеном. Занепокоєння висловлювали також глава директорату Єврокомісії з екології Катрін Дей і Комісар ЄС з екології Маргот Вальстрьом. Представники Єврокомісії наголошували на тому, що спорудження каналу має бути зупинено, доки на поставлені питання не буде знайдено відповіді.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект