НОВИНИ

04.04.2019 | НАТО втратило симпатії частини жителів Євросоюзу
За матеріалами - Кореспондент

Підтримка Північноатлантичного альянсу серед населення держав Євросоюзу за останні роки відчутно впала. Це помітно, зокрема, в Німеччині: якщо у 2017 році членство країни в НАТО схвалювали понад дві третини німців (68 відсотків), то в нинішньому - лише 54 відсотки.

Такі результати оприлюдненого у четвер, 4 квітня, опитування, яке дослідницька компанія YouGov провела у десяти країнах, котрі є членами НАТО, і трьох країнах, що не входять до Альянсу.

У Великобританії за той же період частка прихильників членства в НАТО зменшилася з 73 до 59 відсотків, у Франції - з 54 до 39 відсотків. Симпатії до НАТО в Скандинавії теж ослабли, але залишаються на значно вищому рівні. У Данії відповідні показники знизилися з 80 до 70 відсотків. Із 75 до 66 відсотків впала підтримка членства в НАТО і серед населення Норвегії, яка входить до Альянсу, але не є членом ЄС. У США частка прихильників НАТО зберігається на стабільному рівні (44 відсотка в нинішньому році проти 47 відсотків у 2017-му), хоча президент країни Дональд Трамп періодично виступає з критикою Альянсу.

Підтримка, але не для всіх

Більшість населення в країнах-членах Північноатлантичного альянсу підтримує статтю 5 статуту цієї організації, яка зобов'язує НАТО надавати військову допомогу іншому члену Альянсу в разі збройної агресії проти того. У Німеччині цю статтю підтримують 58 відсотків, у Великобританії - 66, у Франції - 53, і у США - 57 відсотків населення.

Водночас коли йдеться про військову підтримку конкретного члена Альянсу, готовність його європейські членів не надто висока. Так, 68 відсотків німців - проти військової допомоги Туреччині, якщо вона потерпатиме від збройної агресії з боку Росії. Застосування статті 5 договору про НАТО в цьому випадку готові підтримати лише 14 відсотків респондентів. У Франції співвідношення противників і прихильників становить 48 відсотків проти 18, у Великобританії голоси розподілилися порівну (по 31 відсотку).

Захищати США у разі такої необхідності готовий лише 31 відсоток німців (41 відсоток - проти). При цьому 54 відсотки американців згодні брати участь у захисті Німеччини і лише 15 відсотків виступають проти. Результати опитування також показали, що більшість німців і французів не готові брати участь у наданні військової допомоги для захисту Румунії й України, котра не є членом НАТО.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4207. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект