НОВИНИ

16.02.2006 | Добра новина для німецьких споживачів газу та не дуже для ринку послуг
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Чимало коментарів на сторінках друкованих видань присвячено дискусії навколо директиви Європейського Cоюзу щодо лібералізації ринку послуг. Німецькі видання також багато пишуть про довгоочікувану демонополізацію сфери постачань газу. Згідно з новими нормами, кілька великих підприємств Німеччини, які забезпечують споживачів блакитним паливом, відтепер матимуть надати доступ до своїх транспортних мереж невеликим підприємствам. Газета Hamburger Abendblatt пише:


„Стартовий постріл для початку конкурентної боротьби на німецькому газовому ринку пролунав. Це добра новина. Вже починаючи з першого квітня, сім великих постачальників муситимуть поступово відмовлятися від монопольного становища і допускати на ринок конкурентів. Мільйони приватних споживачів можуть сподіватися на зниження цін. У той час як видатки приватних господарств на опалення та електроенергію неухильно зростають, такий крок можна лише вітати”, - наголошує Hamburger Abendblatt.


Боннська газета General-Anzeiger, намагаючись спрогнозувати економічний ефект від лібералізації внутрішнього ринку газу, вказує на досвід Великобританії:


„Федеральна агенція з управління мережами (Bundesnetzagentur) має діяти обережно і не захоплюватися втручаннями у дії компаній на ринку. Не обов’язково чинити так кардинально, як колись підійшли до проблеми британці на чолі із „залізною леді” Маргарет Тетчер. Вона просто розшматувала монополістів  на енергоринку, залишивши на їх місці дюжини малих компаній. Як би боляче тоді не було, а сьогодні пересічні британці мають чи не найнижчі видатки на енергоносії у всій Західній Європі”, - зазначає газета General-Anzeiger.


Натомість видання Fuldaer Zeitung скептично дивиться на можливість зниження цін на газ:


„Великі концерни нині поступилися і формально дали згоду на прихід менших конкурентів. Однак вони пішли на це лише усвідомлюючи, що більшості менших підприємств складний енергетичний ринок буде просто не по зубах. Досвід німецького ринку електроенергії, де ринок було відкрито для конкуренції ще 2000-го року, не додає оптимізму. Тоді численні нові гравці на ринку обіцяли низькі ціни, однак суттєвого зниження цін так і не відбулося. Це і не дивно, адже мережі і, відповідно, тарифи на їхнє використання все одно залишаються в руках великих концернів, які контролюють ситуацію”, - констатує Fuldaer Zeitung.


До іншої теми. У четвер Європейський Парламент голосуватиме за проект директиви, спрямованої на лібералізацію ринку послуг у ЄС. Напередодні парламентарі під тиском численних акцій протесту внесли корективи до проекту. Газета Stuttgarter Zeitung з цього приводу пише:


„Всі сфери конкретного застосування директиви викреслені зі зміненого проекту. В такому вигляді цей документ не принесе очікуваного прориву в лібералізації ринку послуг. Європарламентарям доведеться задовольнитися тим, що директивою буде, принаймні, зруйновано наймасивніші з бюрократичних бар’єрів. Представники країн-новачків Євросоюзу в парламенті сподівалися на значно більше. Однак їм доведеться задовольнитися досягнутим компромісом. Зрештою, саме на постійних компромісах і тримається купи весь проект об’єднаної Європи”, - зазначає Stuttgarter Zeitung.


Над значенням цієї директиви ЄС розмірковує нідерландська газета Trouw:


„На жаль, парламентарям не вдасться повною мірою скасувати внутрішні кордони між країнами ЄС для надання послуг європейськими підприємствами. Однак це питання залишається надзвичайно актуальним. Звісно, зняття бар’єрів може виявитися досить болючим для деяких підприємств, які будуть неготовими до посилення конкуренції. Натомість значно більш вагомим є той аргумент, що лібералізація відчутно додасть ринку динамічності. Саме динаміка нагально необхідна Європі, аби витримати конкуренцію із іншими регіонами світу”, - зауважує нідерландське видання.


Норвезька Aftenposten додає:


„Рідко коли відбуваються події, які так наочно демонструють сутність Європейського Союзу. У Страсбурзі на демонстрації під будівлею Європарламенту зібралися понад 30 тисяч представників профспілок, тоді як європарламентарі напружено працювали над компромісом, який змінить умови конкуренції у всій Європі. Вільне переміщення людей, капіталу, товарів і послуг є підвалинами ЄС. Саме ці принципи є єдиним шансом Європейської спільноти на зростання і добробут в сучасних умовах. Для прийняття таких принципових рішень, власне, й існує Європарламент”, - підсумовує Aftenposten.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2729. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект