НОВИНИ

20.08.2004 | 30% працездатних буковинців перебувають за кордоном
Джерело - УНІАН

Сьогодні за межами України перебуває близько 170 тисяч буковинців, що становить близько 30% загальної кількості виборців краю.

Як передає кореспондент УНІАН, такі дані називались на відкритому засіданні Чернівецької громадської спілки “Буковинська партнерська агенція”, яка за сприяння Агенції з Міжнародного Розвитку США (USAID) провела засідання “Забезпечення прав громадян України, які перебувають за кордоном, щодо участі у виборах Президента України”.

Учасники засідання відзначали, що трудова міграція буковинців з початку 1990-х років стала “об'єктивним процесом”, який слід враховувати з точки зору його впливу на соціально-економічну та політичну ситуацію у Чернівецькій області та реальний вплив на майбутні результати президентських виборів у регіоні.

Учасники засідання підкреслювали, що забезпечення конституційних прав наших співгромадян, які перебувають за кордоном, особливо в частині їхніх виборчих прав є важливою складовою демократизації українського суспільства.

Підтвердженням гостроти проблеми буковинські науковці вважають інформацію ЦВК про те, що “на парламентських виборах 2002 року в списки виборців за кордоном було внесено лише 50 тис. 133 громадян України, з яких у виборах взяло участь 21 тис. 335 громадян”. Тобто, за їхніми висновками, участь у виборах взяло менше 1% від орієнтовної чисельності українських виборців, які перебувають за кордоном.

“Широкому загалу невідома навіть кількість громадян України, які сьогодні перебувають на консульському обліку за кордоном. Єдина доступна офіційна інформація Міністерства закордонних справ України, датована жовтнем 2001 року, вказує кількість закордонних українців – 153 тисячі осіб, хоча насправді їх не менше 5-7 мільйонів”, - зазначив у своєму виступі професор Володимир ФІСАНОВ.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект