НОВИНИ

14.02.2006 | МЗС: Україна вважає доцільним перехід на ринкові ціни для ЧФ РФ
Джерело - Korespondent.net

Перший заступник керівника МЗС Володимир Огризко заявив, що Україна вважає доцільним перехід на ринкові стандарти під час розрахунку за тимчасове перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на її території, передає Інтерфакс-Україна.


 


"Сьогодні ми кажемо про перехід на ринкові методи наших відносин… Ми погодилися на те, щоб у відносинах з Росією, скажімо в газовій сфері, були переглянуті вже підписані чинні договори і наші сторони перейшли на європейську формулу визначення ціни. На нашу думку, такий самий підхід має бути й щодо інших галузей, у тому числі і розрахунків за тимчасове перебування Чорноморського флоту Росії на території України", - заявив керівник української частини підкомісії з функціонування російського Чорноморського флоту Російської Федерації і його перебування на території України Володимир Огризко на початку першого засідання міждержавної комісії "Ющенко-Путін".


Український дипломат зазначив, що на порядок денний засідання підкомісії винесено понад 20 питань. Він наголосив, що серед головних завдань –  юридичне оформлення місць перебування ЧФ РФ в Україні відповідно до  базових угод 1997 року. Заступник міністра нагадав, що до цього часу відсутні домовленості, що визначають місця базування ЧФ РФ на території України.


За словами Огризка, зафіксовано низку порушень базових угод. "Є абсолютно ненормальні факти, коли на території Криму їздять БТРи, коли встановлені шлагбауми, коли має місце незаконне пересування військовослужбовців територією України", - сказав він.


Заступник міністра закордонних справ України висловив надію на те, що делегації зможуть погодити свої позиції і досягти розуміння в питанні базування ЧФ РФ. Він висловився за інтенсивну роботу комісії і виступив проти можливого затягування її роботи.


У свою чергу, керівник російської делегації, заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін заявив, що російська сторона налаштована на конструктивну, доброзичливу роботу. "Ми приїхали сюди із зовсім очевидним мандатом підтвердити непорушність базових угод 1997 року, вирішити певні практичні питання, які виникають в української сторони", - сказав він.


Кажучи про порядок денний, заступник керівника МЗС Росії зазначив, що в українському її варіанті існує низка некоректних на його погляд речей, що можуть бути усунуті за взаємної згоди.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 643. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект