НОВИНИ

13.02.2006 | Марцинкевич застосує прийоми мушкетерів проти Росії з її газом
Джерело - ProEUROPA

Прем’єр-мінстр Польщі Казімєж Марцинкевич опублікував у п’ятницю авторську статтю у впливовій польській газеті  "Rzeczpospolitа".
 
Автор висловлює пропозицію заключити європейський енергетичний пакт, який був би передусім жестом солідарності перед обличчям енергетичної загрози, спричиненої обмеженням чи припиненням поставок енергетичної сировини.
 
Стаття прем’єра Польщі має назву «Один за всіх, всі за одного».
 
Він пригадує ситуацію зі зменшенням поставок газу до Європи через російсько-український конфлікт. «Цього разу причиною цих обмежень була незгода нашого сусіда з методами проведення переговорів і різке підвищення цін на сировину посеред зими… У іншому випадку, кількість газу, який постачався до наших країн була зменшена через кліматичні умови», констатує Марцинкевич. 
 
На його переконання, ЄС з огляду на відсутність відповідних документів, не могла адекватно відреагувати на ситуацію. За словами польського прем’єра, загалом на енергетичну безпеку ЄС можуть впливати і політичні амбіції, і тероризм, і кліматичні умови.
 
Польський прем’єр вважає, що довгострокові стратегічні інтереси всіх країн ЄС вимагають нової ініціативи: «На сьогодні немає рішень інституціональних, які гарантували би всім країнам-членам ЄС енергетичну безпеку у випадку кризової ситуації. Євросоюз є безсилим. Оптимальним виходом є вироблення нового розв’язання, яке у подібних ситуаціях гарантувало би взаємну допомогу заангажованих країн»,  
 
Марцинкевич пропонує партнерам в ЄС та НАТО прийняти трактат, який стосуватиметься питання енергетичної безпеки і дозволить відповісти на сьогоднішні та майбутні виклики.
 
На переконання Марцинкевича, головне, щоб цей європейський трактат енергетичної безпеки став ефективним знаряддям і гарантував безпеку його учасникам у кризових ситуаціях. Тому цей документ має спиратися на принцип мушкетерів: один за всіх і всі за одного.
 
Польща незабаром представить пропозицію щодо механізму дії цього документу, який забезпечував би виконання всіма сторонами своїх зобов’язань та реалізації певних кроків на етапі підготовки.
 «У нинішній ситуації найважливіше забезпечити енергетичну безпеку всім країнам, які є членами євроатлантичної спільноти. Такі кроки мають шанси на успіх лише у випадку політичної солідарності на рівні урядів», переконаний польський прем’єр.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект