НОВИНИ

19.08.2004 | Азаров у Мінську займеться ЄЕПом
Джерело - Українські новини

Перший віце-прем'єр, міністр фінансів Микола Азаров у п'ятницю, 20 серпня, відвідає Мінськ, де візьме участь у 14-му засіданні Групи високого рівня з формування ЄЕП Україною, Росією, Білоруссю і Казахстаном. Про це повідомив радник Азарова Віталій Лук'яненко.


Сьогодні в Мінську почалося засідання робочих груп з розробки проектів міжнародно-правових документів ЄЕП. Як очікується, у п'ятницю Група високого рівня остаточно затвердить перелік міждержавних угод, що підлягають підписанню в першу чергу.

На попередньому засіданні Групи високого рівня, що відбулося в червні в Москві, сторони погодили перелік з 13 угод, запропонованих Україною, і домовилися продовжити консультації та угоди до наступного засідання групи. Лук'яненко повідомляє, що до 14 засідання групи українська сторона погодила перелік з 21 угоди (з урахуванням 13 погоджених раніше).

У числі угод, погоджених Україною до Мінського засідання групи, - угода про спрощення митного контролю і митного оформлення, про єдині інформаційні технології митного контролю, про єдині умови транзиту по території країн-учасниць ЄЕП. Україна також планує запропонувати в Мінську на розгляд групи проекти міжурядових протоколів про скасування ввізного-вивізного мита і вилучень у взаємній торгівлі 4 країн. На думку української сторони, узгодження цих протоколів учасниками ЄЕП буде означати практичний старт першого етапу функціонування ЄЕП - зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень.

Лук'яненко підкреслює, що першочерговість і пріоритетність зони вільної торгівлі між країнами-учасницями ЄЕП з початку роботи групи над формуванням ЄЕП було принциповою позицією України.

Раніше, 23-24 травня, у Ялті відбувся самміт глав держав-учасниць ЄЕП. За результатами самміту Президенти доручили своїм урядам підготувати до наступного самміту, що відбудеться у вересні в Астані, проекти першочергових документів з формування ЄЕП.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект