НОВИНИ

10.02.2006 | Міністр оборони Росії агітує проти вступу України в НАТО
За матеріалами УНІАН та Korespondent

Голова міністерства оборони Росії Сергій Іванов виступив із твердженням, що переорієнтація України на західні цінності є "дестабілізаційним чинником" для українського суспільства.


На його думку, спроба "різкої і навряд чи обґрунтованої" переорієнтації України на західні цінності може стати серйозним дестабілізаційним чинником, насамперед, для самого українського суспільства.


В інтерв’ю італійській газеті "Ла Стампа" Іванов заявив, що кожна суверенна держава може сама вирішувати, як їй себе убезпечити, а ті чи інші кроки будь-якої країни для дотримання національної безпеки мають бути адекватні реально наявній військовій загрозі. Але ці кроки не мають послаблювати безпеку сусідів і прилеглих держав, зокрема, зрозуміло, і Росії.


"Керівництво України і Грузії визначило інтеграцію в європейські структури і НАТО як основний пріоритет своєї зовнішньополітичної діяльності. Що ж, це їхнє законне право", – сказав він.


Російський військовий посадовець і, за сумісництвом, заступник голови уряду також зазначив, що для Росії особливо дражливим є питання про вступ у цей альянс саме України, яка, на думку Іванова, протягом сторіч була з Росією єдиним цілим.


За його словами, спільність історичних і культурних цінностей, єдність інтересів, численні родинні зв’язки роблять особливими відносини між українським та російським народами.


"Спроба різкої і навряд чи обґрунтованої переорієнтації на західні цінності може стати серйозним дестабілізаційним чинником, і насамперед для самого українського суспільства. Рік демократичних перетворень поки що не дав жодних відчутних результатів", – сказав міністр.


Водночас, він зазначив, що РФ не драматизує ситуацію, тому що стереотипи "холодної війни", засновані на блоковому протистоянні, відходять у минуле, а співробітництво самої Росії з НАТО рік у рік лише розширюється. "Хоча, звичайно, наближення будь-якого військового блоку впритул до наших кордонів – річ не зовсім приємна, але у світлі нового мислення не така вже і фатальна", – сказав він.


За твердженням Іванова, деякі члени Альянсу відкрито висловлюються побоювання, що економічно непідготовлений, форсований вступ у блок країни з населенням 47 млн. осіб може бути контрпродуктивним для самої організації.


Крім того, існує низка "внутрішньоукраїнських проблем", що перешкоджають вступові країни в НАТО. Для їх вирішення Україна мусить змінити власну Конституцію, тому що в чинній прописано: "Україна – поза будь-яким блоком"; обладнати кордон із Росією, а це процес дуже витратний у фінансовому плані, трудомісткий і тривалий; перебудувати практично всю національну економіку, що майже цілком "зав’язана" на РФ.


"Крім того, більшість українців не хочуть інтегруватися в НАТО, а частина політичної еліти не бажає загострювати відносини з Росією", – наголосив Сергій Іванов.


На його думку, у разі, якщо Київ вступить у Північноатлантичний союз, крім усього решти, доведеться відмовлятися від зобов’язань щодо базування Чорноморського флоту в Севастополі до 2017 року. Тому що, за умовою альянсу, країна, що вступила в нього, не має права розташовувати на своїй території Збройні сили інших держав, що не належать до блоку.


У ці дні в столиці України Києві проходить Міжнародний тиждень Північноатлантичного Альянсу. У форумі "НАТО і виклики світової безпеки" мають узяти участь близько тисячі експертів і наукових співробітників військових навчальних закладів України.


Попри відсутність скоординованих зусиль українського уряду щодо інформування населення про Північноатлантичний альянс, вступ до НАТО нині підтримують майже 30% українців. Водночас, за даними опитувань громадської думки, які провів Інститут соціальної і політичної психології, кількість супротивників вступу в альянс за останні півроку зменшилася майже на 10%.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект