НОВИНИ

05.02.2019 | Іран не припинить випробувань балістичних ракет попри стурбованість ЄС - посол
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це на прес-конференції у вівторок, 5 лютого, заявив посол Ісламської Республіки Іран в Україні Манучехр Мораді.

"Ми неодноразово заявляли нашим європейським партнерам, що питання розвитку ракетної програми Ісламської Республіки Іран не є предметом перемовин. Ця програма розвивається лише в оборонних цілях для забезпечення територіальної цілісності, безпеки і стабільності народу нашої країни", - сказав Мораді.

Він зазначив, що в цілому в Ірану розвиваються хороші зв'язки з Євросоюзом, а низка країн ЄС є підписантами Спільного всеосяжного плану дій (ядерної угоди, підписаної у Відні 14 липня 2015 між Іраном і групою 5+1 (п'ятьма постійними членами Ради Безпеки ООН: США, Росією, Китаєм, Францією, Великою Британією, а також Німеччиною) та ЄС щодо ядерної програми Ірану - ред.)

"Поки що не можу сказати, що Ісламська Республіка Іран змогла повністю скористатися перевагами, які надавала ядерна угода відносно розвитку співпраці з європейськими країнами, але так чи інакше це був дуже хороший політичний жест з їхнього боку", - відзначив дипломат.

За словами Мораді, Іран неодноразово запевняв європейські країни, що виробництво ракет з метою оборони країни не суперечить резолюції Ради Безпеки ООН 2231, що вони не створюють жодних загроз і не завдають жодної шкоди міжнародній обстановці.

"В цілому європейські країни позитивно сприймають нашу позицію, а щодо деяких висловлювань, які іноді лунають з вуст політиків країн Євросоюзу, - це все робиться під тим тиском, який чиниться з боку США на ці країни відносно зв'язків з Іраном", - переконаний дипломат.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект