НОВИНИ

09.02.2006 | Нові ініціативи ЄС для України
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейська Комісія затвердила низку тематичних програм, які мають запровадити нову модель міжнародної допомоги країнам, що перебувають на шляху до демократії. Одна з держав, де здійснюватимуться ці програми – Україна. Учасниками програм і головними “рушіями” їхнього здійснення є громадські (недержавні) організації. І голова представництва Європейської комісії Ієн Боуґ назвав громадянське суспільство, сектор неурядових організацій (NGO) “візитівкою українського суспільства”.



Серед програм Європейської Комісії, які здійснюватимуться в Україні, такі як “Права людини і демократія”; “Недержавні учасники процесів розвитку”, “Людський і соціальний розвиток” та інші. Засновниця всеукраїнського об’єднання “Жіночий консорціум” Руслана Безпальча стверджує, що роль громадського сектору в державі надзвичайно велика, тож недарма саме через нього мають прийти в Україну європейські демократичні цінності:
“Колись у нас були громади. Ми знаємо, у селах були громади. Зараз ми відновлюємо таке поняття, як громада. І людина у громаді захищена, вона відчуває себе серед спільноти, і отже, людина потребує таких спільнот. І що таке громадські організації? Це – відновлення отих громад. Громадська організація – ми повинні глибше це розуміти, а не просто як захист прав населення. Тому що насправді це подальший розвиток суспільства. Це об’єднання людей за якимись своїми інтересами, за якимись цікавостями. І звичайно, це розвиток громадянського суспільства”.


Завдяки ньому українська держава долучиться до європейської спільноти, переконана Руслана Безпальча.


Роман Коваль із Українського центру порозуміння вважає, що здійснення ЄС-івських програм в Україні дозволить громадянському секторові розробити своєрідний “кодекс честі” – етичні засади своєї діяльності:


“Це йде процес самоорганізації, не треба було чекати 15 – 20 років, поки він розпочнеться, і цей процес уже має відповісти на питання – якими будуть українські NGO. Це вже третій рік, як розпочався і зараз іде такий рух за етичну діяльність організацій громадянського суспільства України. І рух цей полягає в тому, що неурядові організації починають розуміти: треба у своїй діяльності якихось принципів дотримуватись, і стосовно своїх відносин зі владою, і у своїй діяльності з колегами, за принципами якогось доброзичливого партнерства або чесної конкуренції, якщо це конкуренція, і так далі”.


Існує проект “Кодексу етичної діяльності неурядових організацій України”, який мають намір поліпшувати представники громадянського сектору, використовуючи і історичний досвід України, і надбання Європейського Союзу, США та інших демократичних держав. Подібний документ знадобиться, серед інших, представникам молодіжного громадського руху, який підтримують в Україні державні інституції країн Євросоюзу. Розповідає керівник представництва Британської Ради Террі Сандел:


“Приємним сюрпризом в Україні стало знайомство з людьми, доброзичливими, позитивно налаштованими людьми – усупереч тим об’єктивно складним обставинам, у яких більшість українців опинилась після тривалої економічної кризи і політичної несвободи. Ці люди, у першу чергу молодь, є рушійною силою демократичних змін, які нині відбуваються у суспільстві. Але молоді потрібні не лише знання, отримані ними у процесі навчання – вони потребують практичних навичок, уміння працювати за різних обставин, бути позитивно налаштованими і до колег, і до опонентів. Британія, інші держави ЄС охоче допомагатимуть цим молодим лідерам громадянського сектору, які інвестують своє майбутнє в Україну”.


Програми соціального розвитку українських регіонів – потреба сьогодення, переконаний голова Асоціації шахтарських міст України Юрій Бобров:


“Ми працюємо за такими програмами, але дуже важко їх якось у регіони затягнути. І ми зацікавлені в інформації (про програми), ми спілкувалися з людьми, які казали, що будуть такі програми для України. Раніше ці програми залишалися в столиці і звідти йшли у регіони. А ми зацікавлені у співпраці з іншими країнами. Ми зацікавлені у реалізації таких програм”.


Європейська комісія обіцяє охопити усі регіони України, а з боку Євросоюзу представники усіх держав – членів готові поділитися досвідом розвитку громадянського суспільства, повідомляє прес-служба Єврокомісії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект