НОВИНИ

21.06.2004 | Питання Президента Європейської Комісії залишається відкритим
Джерело - Євроатлантична Україна

Після невдалої спроби лідерів країн ЄС на своєму Самміті узгодити кандидатуру майбутнього Президента Європейської Комісії, питання залишається відкритим, причому  з прогнозами, що мають доволі непередбачуваний характер.


Відповідно повідомлень ірландської преси, ірландський Прем’єр Берті Ахерн під час Самміту мав підтримку з 19 країн ЄС, причому Франція та Німеччина були серед тих хто також підтримував його кандидатуру. Хоча для цих країн інші кандидатури були б більш бажані. На сьогодні, тим не менш, Ахерн продовжує наполягати на тому, що питання  призначення на пост Президента Єврокомісії не входить в сферу його інтересів.


В той самий час, окрім ірландського Прем’єра, на обрії з’явилися нові прізвища. Одне з них – Хав’єр Солана, нинішній Генеральний Секретар ЄС, Високий представник з питань зовнішньої та безпекової політики. Нещодавно його кандидатура була підтримана Великобританією, що надало змогу Солані виказати свою зацікавленість в тому, щоб обіймати  посаду Президента Європейської Комісії.


Також, згідно повідомлень EUobserver, існують інші кандидатури, які можуть вести боротьбу за посаду Президента Єврокомісії. Серед них, французький міністр закордонних справ Мішель Барн’єр, чию кандидатуру не сприймає Британія, правоцентристський лідер Португалії Хосе Мануель Дюрао Барросо, його співвітчизник, комісар з питань юстиції та внутрішніх справ Антоніо Вітторіо та колишній Президент Європейського Парламенту Пат Кокс.


Берті Ахерн проведе телефонні консультації, згідно яких, позачерговий Самміт ЄС буде скликаний 30 червня – в останній день головування Ірландії в ЄС. Але при цьому, ірландський Прем’єр наголосив, що він не буде скликати Самміт, якщо не  буде відчувати, що позитивний результат можливий. В цьому разі, будуть проведені консультації з урядом Нідерландів, країною, головування якої в ЄС починається з 1 липня 2004 рок


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект