НОВИНИ

07.02.2006 | Анатолій Гриценко: в України є реальна можливість почати приєднання до Плану дій щодо вступу до НАТО
Джерело - Український монітор

Про це він сказав у п’ятницю в ефірі радіо "Свобода".



"Після завершення виборчого процесу, в разі успішного проведення виборної кампанії, якщо внутрішні перетворення будуть успішними, тоді це питання вийде на двосторонній рівень, і наші партнери по Альянсу матимуть можливість на основі цього плану прийняти вже узгоджене рішення щодо приєднання України до процесу набуття членства" – зазначив Гриценко.



Більш інтенсивний етап, на думку міністра, буде сам процес виконання цього плану, який у кращому випадку почнеться у вересні поточного року.



Він також висловив думку, що приєднання України до Альянсу можливо приблизно 2008-2009 року.



Гриценко також упевнений, що факт перебування на території України іноземних військових баз не завадить приєднанню України до НАТО.



"Ми повинні виходити з того, що незалежно від вступу чи не вступу в НАТО, двосторонні відносини між Україною і Росією повинні бути гармонійними і безконфліктними...Якщо у нас не буде відносин з Росією стосовно ЧФ, які виходять дійсно на рівень кипіння, то це питання не буде проблемним на шляху нашого вступу в НАТО", - наголосив Гриценко.



Він зазначив, що "проблемні питання навколо ЧФ є такими, що їх можна вирішити абсолютно спокійно безконфліктно, вони не є антагоністичними по суті".



"Попри те, що проблемне питання щодо базування Чорноморського флоту присутнє в засобах масової інформації Росії і України, це не визначальний чинник наших проблемних відносин", - заявив Гриценко.



В той же час, у суботу міністр взяв участь у роботі 42-ї Мюнхенської конференції з питань політики безпеки "Європа та Сполучені Штати Америки: оновлення трансатлантичного партнерства", де виступив перед її учасниками.



Як повідомляє прес-служба міністерства, Гриценко зазначив, що сьогодні Україна продовжує залишатися одним з головних контрибуторів регіональної безпеки.
У Мюнхені Гриценко також провів зустрічі з міністром оборони США Дональдом Рамсфельдом, Федеральним міністром оборони ФРН Францом-Йозефом Юнгом, а також з президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі та Міністром оборони цієї країни Іраклієм Окруашвілі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект