НОВИНИ

02.01.2019 | Прокуратура знайшла нові докази, що допоможуть в екстрадиції Фірташа до США
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Як повідомляє NYT, компанія Boeing зіткнулася з нестачею запчастин із титану, яка загрожувала виробництву літаків 787 Dreamliner.

У 2006 році Boeing звернувся до консалтингової компанії McKinsey з проханням оцінити пропозицію компанії-посередника Bothli Trade, яка належить українському олігарху Дмитру Фірташу, щодо на видобутку титану в Індії.

У своєму звіті консалтингова компанія вказала Boeing про ризики, з якими він може зіштовхнутися, працюючи з компанією Фірташа, та рекомендувала компанії перевірити потенційного бізнес-партнера.

За даними газети, до звіту також був доданий слайд, на якому McKinsey розписала ймовірну стратегію Bothli Trade щодо отримання дозволів для видобутку титану в Індії. Зокрема, йдеться про підкуп восьми індійських чиновників, які би змогли посприяти видачі цих дозволів.

Пізніше американські прокурори долучили саме цей слайд до доказової бази у справі про екстрадицію Фірташа до Сполучених Штатів.

Правоохоронці вважають, що компанія-посередник українського олігарха "встановила головних індійських чиновників та розписала стратегію, як заручитися їхнім впливом". Ця стратегія, зокрема, передбачала інвестиції в інфраструктурні проекти та передачу хабарів.

Зазначається, що зрештою американська компанія не прийняла пропозицію компанії Фірташа. Натомість у Boeing знайшли інше джерело титану.

Як повідомлялося, Дмитра Фірташа затримали в Австрії 12 березня 2014 року на запит Міністерства юстиції США. Відомство звинувачувало українського олігарха у хабарі у сумі 18,5 млн доларів, щоб отримати дозвіл на видобуток титанової сировини в Індії. Готову продукцію потім планували продавати у США.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект