НОВИНИ

07.02.2006 | Україна хоче висадити Росію з літака на половині шляху
Джерело - Обком, Українська правда

Київський державний авіаційний завод "Авіант" виступає за вихід Росії з проекту по будівництву літака Ан-70 для залучення нових інвесторів.


Про це в Харкові заявив гендиректор заводу Олег Шевченко, повідомляє Обком з посиланням на Українські новини.


На думку Шевченка, небажання Росії вийти з програми значно сповільнює реалізацію проекту й ускладнює процес пошуку інвестора.



"Якби Росія вийшла з програми, вже інвестори на цей літак були б - є багато бажаючих", - зазначив він.


За словами колишнього генерального конструктора київського Авіаційного науково-технічного комплексу імені Антонова і розробника Ан-70 Петра Балабуєва, закінчено практично усі види льотних випробувань літака.


Він також зазначив, що Україна не в змозі самостійно субсидіювати програму, а Міністерство оборони Росії уникає розриву кооперації і продовжує виділяти кошти на програму.


"Росія продовжує як би фінансувати, по мільйончику усього на рік, це ні до села, ні до міста, вони не кидають тему, нас не відпускають, і самі ми теж не можемо", - заявив Балабуєв.


Спільна програма військово-транспортного літака Ан-70 здійснюється відповідно до підписаних угод Росії та України про виробничу і науково-технічну кооперацію підприємств оборонних галузей промисловості в 1993 і 1999 роках.


Замовником літака є міноборони Росії та України. При цьому, відповідно до угод, Росія фінансує більш ніж на 50% даний проект. На даний час літак Ан-70 представлений 2-ма зразками.


Ан-70 є середнім широкофюзеляжним транспортним літаком, здатним перевозити вантаж вагою до 47 тонн при крейсерській швидкості польоту 820-870 км/ч.


По паливній ефективності Ан-70 перевершує усі існуючі вантажні літаки цього класу, належить до класу оперативно-тактичних військово-транспортних літаків.


Він призначений для виконання транспортних операцій Повітряних сил і викиду десантів парашутним і посадковим способами.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект