НОВИНИ

06.02.2006 | У баварській столиці - 42-а Мюнхенська конференція з питань безпеки
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

„Мир завдяки діалогу” – таким є гасло 42-ї Мюнхенської конференції з питань безпеки. Серед головних тем форуму, який проводився в баварській столиці, - поновлення трансатлантичних відносин та суперечка навколо атомної програми Ірану. Цього разу до Мюнхена прибуло близько 300 представників з 50 країн світу, серед яких сорок міністрів закордонних справ та глав оборонних відомств. До речі, у мюнхенській конференції бере участь і міністр оборони України Анатолій Гриценко. А відкриватиме конференцію грузинський президент Михеїл Саакашвілі з доповіддю про енергетичну безпеку.



Офіційне відкриття форуму розпочалося в суботу з виступу канцлера Німеччини Анґели Меркель. Господарями виступатимуть німецький міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер та голова оборонного відомства країни Франц Йозеф Юнґ. Меркель та Юнґ мають намір провести в Мюнхені двосторонні переговори з американським міністром оборони Дональдом Рамсфельдом. Цей факт оглядачі розцінили як подальшу ознаку потепління в американсько-німецьких відносинах, які стали помітно холоднішими після того, як колишній канцлер Німеччини Ґерхард Шредер піддав критиці війну в Іраку.



Лише тепер відносини між Берліном та Вашингтоном знову починають наповнюватися новим змістом. В інтерв”ю радіостанції Deutschlandfunk організатор мюнхенського форуму, колишній радник канцлера Німеччини Ґельмута Коля, а нині голова німецького відділення компанії “Боінг” Горст Тельчик сказав:


“Американці очікують від нового німецького керівництва не тільки економічного піднесення, що посилило б позиції Берліна, але також певного політичного лідерства в Європі”.


Крім перспективи трансатлантичних відносин на форумі порушуватиметься й тема суперечки навколо атомної програми Ірану. Тим більше, що прибути до Мюнхена пообіцяла офіційна іранська делегація на чолі із заступником міністра закордонних справ. Говорить Горст Тельчик:


“Я дуже радий, що, незважаючи на актуальне загострення ситуації, іранці погодилися взяти участь у конференції. До речі, свою згоду прибути до Мюнхена вони пояснили тим, що я, організовуючи таку конференцію, виступаю за діалог”.


Серед політичних “важкоатлетів”, як висловився організатор мюнхенського форуму, в баварській столиці будуть присутні також президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, міністри оборони Франції та Великобританії – Мішель Аліо-Марі та Джон Рейд, а також Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схефер. У суботу ввечері з промовою  виступивміністр оборони України Анатолій Гриценко.


На мюнхенську конференцію з питань безпеки, яку було засновано ще 1962-го року як “Конференцію з питань оборони”, сім років тому вперше запросили й представників країн Центральної і Східної Європи, а також Азії. Особливість форуму полягає в тому, що його учасники мають достатньо можливостей поспілкуватися одне з одним на неофіційному рівні - без протоколу. Горст Тельчик переконаний, що для так званої стратегічної спільноти мюнхенська конференція є тим самим, чим форум у Давосі є для світової економіки.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект