НОВИНИ

03.02.2006 | Євросоюз хоче усунути зі своїх відносин із Україною питання про її можливе членство в ЄС на передбачуване майбутнє
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейський Союз хоче усунути зі своїх стосунків із Україною питання про її можливе членство в ЄС на передбачуване майбутнє. Про це дала знати комісар Євросоюзу з зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер після зустрічі в Брюсселі з керівником зовнішньополітичного відомства України Борисом Тарасюком.



Євросоюз уже цього року може розпочати консультації з Україною про нову угоду щодо “розширеного” партнерства, яка може передбачати й створення зони вільної торгівлі між ЄС і Україною. Такі консультації розпочнуться, якщо парламентські вибори в Україні відбудуться вільно й чесно.



Але єврокомісар знову наголосила: хоча Євросоюз не хоче в принципі виключати можливість вступу України, але наразі поглиблення стосунків між ними можливе за умови чіткого розуміння, що воно відбуватиметься виключно в рамках Європейської політики сусідства. Це означає, що Україна не матиме жодної перспективи членства в ЄС у передбачуваному майбутньому.


Натомість переговори між ЄС і Україною про полегшення візових процедур можуть завершитися досить скоро, сказала Беніта Ферреро-Вальднер. Джерела в Євросоюзі дають знати, що угоду про це можуть підписати вже в кінці лютого чи на початку березня. Борис Тарасюк вважає, що таке полегшення візових процедур має стати першим кроком до повного скасування візової повинності до ЄС для громадян України.


Тим часом у Брюсселі виступила й колишня прем’єр-міністр України, лідер блоку свого імені Юлія Тимошенко. В Європарламенті вона заявила про свою відданість європейському курсові України і про підтримку Президента України Віктора Ющенка.


Комісар ЄС Беніта Ферреро-Вальднер підтвердила, що Брюссель готовий розпочати з Києвом консультації, як будувати відносини після 2008 року, коли закінчиться термін дії нині чинної Угоди про партнерство й співпрацю між Україною та Євросоюзом.


“Якщо вибори справді вільно й чесно засвідчать створення нового уряду, тоді ми будемо готові до таких консультацій. Я можу підтвердити, що ми, звичайно, будемо мати розширену угоду з Україною в майбутньому, яка може бути, скажімо, угодою про вільну торгівлю”, – сказала Беніта Ферреро-Вальднер.


 
Про шлях України до Європи говорила сьогодні в Брюсселі і колишній прем’єр Юлія Тимошенко. На засіданні Комітету парламентського співробітництва Євросоюз-Україна Тимошенко заявила, що європейський вибір є стратегією і для її команди. Вона виключила будь-яку можливість коаліції з лідером опозиційної Партії реґіонів Віктором Януковичем і виступила на підтримку Президента Ющенка.


“Я за єдність із Президентом України. І всі депутати, які прийдуть до парламенту в тій команді, яку я веду, будуть підтримувати політику Президента і посилювати ті реформи, які ми взяли як свою мету”, – заявила Тимошенко в залі Європарламенту.


Розкол серед лідерів Помаранчевої революції колишній прем’єр називає помилкою, але те, що вона йде на вибори різними командами зі владою, вважає доброю ознакою – на думку Тимошенко, за нинішньої невисокої довіри до влади її команда має більше шансів потрапити у Верховну Раду.


Юлія Тимошенко також розкритикувала газові домовленості України й Росії і назвала їх середньо-близьким прицілом Росії на українські газотранспортні мережі.


“Я вважаю, що все, що відбулося зараз у системі забезпечення України природнім газом, потрібно терміново зупиняти. Тому що це є бомба уповільненої дії, яка невідомо в який момент і як вибухне”, – заявила Тимошенко євродепутатам.


Євродепутати погоджувалися з нею, що Помаранчева революція справді принесла свободу суспільству, вільну пресу тощо. Водночас європарламентарі очікують на ще одне випробування демократії в Україні – парламентські вибори. Також від того, як пройдуть ці вибори, залежатиме, як далі сприйматимуть Україну в Євросоюзі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект