НОВИНИ

04.12.2018 | РФ розгорнула на Азові десятки ракетних комплексів “Бастіон” і “Бал”
Джерело - UA TV

Про це в ефірі телеканалу UA TV заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

«На сьогодні на узбережжі Азовського моря РФ розгорнула близько 29 протикорабельних ракетних комплексів «Бастіон» та «Бал», які дозволяють покривати всю акваторію Азовського моря. У прибережних районах Азовського моря на аеродромах знаходиться близько 150 бойових літаків, 62 бойові вертольоти і 6 комплексів радіоелектронної розвідки, які можуть подавити систему управління наших військ, подавити систему зв'язку і комунікацій, як це робила Російська Федерація востаннє під час проведення навчань НАТО в арктичній зоні біля узбережжя Норвегії», - заявив Скібіцький.

За словами представника ГУР МОУ, на території Криму, крім численного російського угруповання військ, з'явилися нові озброєння, яких не було до 2014 року. «Перш за все, це есмінці, підводні човни, оснащені ракетами «Калібр», це протикорабельні комплекси, це бойова авіація, перш за все Су-27, Су-30, і звичайно, в Джанкої було розгорнуто вертолітний полк, якого до анексії Криму не було. Це значне угруповання, яке дозволяє контролювати не тільки Кримський півострів, не тільки північну, західну, східну частину Чорного моря, а дозволяє повністю здійснювати контроль Азовського моря», - заявив Скібіцький.

Відповідаючи на запитання щодо планів Росії на найближче майбутнє, він зазначив, що українська розвідка володіє інформацією про те, які угруповання і озброєння планує розгорнути РФ до 2022 року, незважаючи на діючі економічні санкції. «За період анексії дуже велика увага приділялася підготовці, модернізації, відновленню всіх військових об'єктів, які були ще за часів Радянського Союзу. В першу чергу, це військові об'єкти і аеродроми, і зараз є плани навіть відновити і розгорнути в Криму радіолокаційну станцію раннього попередження «Воронеж», щоб перетворити Крим в непотоплюваний авіаносець, який дозволить РФ здійснювати свої плани як в Чорному морі, так і робити проекцію сил на Середземне море», - наголосив представник ГУР.

Він також зазначив, що українська сторона поінформувала європейських партнерів про ті кроки, які робить Росія задля мілітаризації Чорноморського регіону.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект