НОВИНИ

02.02.2006 | ФСБ Росії робить несподівану заяву
За матеріалами - Газета.Ru

Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) відмовилася від претензій до правозахисників, підозрюваних у причетності до шпигунської діяльності. Про це стало відомо після того, як голови неурядових організацій пригрозили судовим позовом телеканалам, що почали скандал, спираючи на інформацію спецслужб.


 


Федеральна служба безпеки не лише не засуджує, але навіть навпаки – вітає діяльність неурядових організацій з надання допомоги бездомним, біженцям та іншим нужденним людям. Про це у вівторок, 31 січня, несподівано для багатьох оглядачів, повідомив керівник центру громадських зв’язків (ЦГЗ) ФСБ Сергій Ігнатченко.


Як нагадують журналісти, саме він відразу після показу на телеканалі "Росія" скандального сюжету Аркадія Мамонтова про викриття групи британських розвідників у Москві розповів, що британські шпигуни спонсували російських правозахисників, а тепер, фактично, відмовився від своїх слів.


"Нас занепокоїло, що представники англійської розвідки підписували платіжні документи для неурядових організацій", – несподівано пом’якшив своє бачення голова ЦГЗ після своєї зустрічі зі спікером Ради федерації Сергієм Мироновим.


 На цій зустрічі керівник ЦГЗ ФСБ поінформував керівництво Ради федерації про шпигунський скандал, до якого були причетні представники англійської розвідки, а також деякі російські неурядові організації. Позиція Миронова у цьому питанні виявилася однозначною.


"Діяльність британських розвідників, котрі фінансували наші неурядові організації, практично, їх дискредитує, а якщо говорити прямо, то своїми діями вони просто підставили добропорядні й ефективні організації, що діють на території нашої країни", – заявив Миронов, заступаючись, таким чином, за правозахисників.


Найближчим часом голова СФ має намір зустрітися з представниками НПО й обговорити ситуацію, що склалася.


На плечах британської розвідки


Як зазначають експерти, у вівторок Ігнатченко був менш радикальний у своїх висловлюваннях, ніж трохи більше як тиждень тому. Він підтвердив, що російських агентів, котрі співпрацювали з британськими шпигунами, заарештовано, а самі британські розвідники, котрі працюють під прикриттям британського посольства, мають імунітет.


"Щодо них треба ухвалити політичне рішення", – пояснив Ігнатченко. Голова ЦГЗ окремо наголосив, що ФСБ не займалася діяльністю неурядових організацій, а займалася англійською розвідкою, "і на її плечах ми вийшли на НПО".


"Жодного звинувачення на адресу неурядових організацій з боку ФСБ не пролунало", – запевнив журналістів Ігнатченко.


Але самі правозахисники вже наготувалися висунути звинувачення своїм кривдникам і домагатися справедливості через суд. Раніше Голова Московської Гельсінської групи Людмила Алексєєва заявила, що подасть до Арбітражного суду позов про захист ділової репутації правозахисної організації до трьох провідних телеканалів країни – "Першого", "Росії" і НТВ, а пізніше додала до цього списку окремо Аркадія Мамонтова і голову комітету Держдуми з безпеки Володимира Васильєва. "Він теж заявляв, що нас фінансували іноземні розвідки", – сказала Алексєєва. І сказала, що захищати буде не лише себе, але і всіх своїх колег.


Як стало відомо у вівторок, адвокатом Людмили Алексєєвої готовий виступити Генрі Рєзник.


Якщо російський Арбітражний суд ухвалить рішення, яке не задовольнить правозахисників і їхніх адвокатів, вони мають намір продовжити процес у міжнародному арбітражному суді в Цюріху. Утім, голова колегії адвокатів Рєзник в успішному завершенні справи не сумнівається.


"Я проаналізував сюжети, показані на телеканалах, і підготував щодо них експертний висновок: у них є матеріали, що ганьблять ділову репутацію", – заявив Рєзник.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2842. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект