НОВИНИ

01.02.2006 | Вчора в Брюсселі відбулось засідання комітету Європейського Парламенту у справах України
Джерело - Сайт ІЄАС

Цього вівторка в Брюсселі відбулось засідання комітету Європейського Парламенту у справах України. Члени Європарламенту обговорювали політико-економічне становище в Україні перед парламентськими виборами, оскільки деякі парламентарі остерігаються, що після виборів продекламований Президентом України Віктором Ющенком Європейський вибір може змінитися, якщо більшість в майбутньому парламенті складатимуть про російсько налаштовані політики. В засіданні Європейського Парламенту взяв участь Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. Він змалював нинішній політичний стан в Україні і заявив, що згідно з його прогнозами в майбутньому парламенті збережеться про європейська більшість.


Тому, продовжив під час свого виступу Борис Тарасюк, ми продовжуємо форсування імплементації Плану дій в рамах Європейської політики добросусідства. «Це наше пріоритетне завдання наголосив український міністр. Друге – підготовка документів для підписання договору між Україною та ЄС договору про зону вільної торгівлі, третє - спрощення візового режиму». Тут Борис Тарасюк зробив наголос на тому , що спрощення візового режиму для вчених, бізнесменів, політиків, артистів і студентів є першим кроком, до скасування взагалі візового режиму для всіх громадян України, які бажатимуть відвідувати країни ЄС. Аналогічні переговори щодо скасування віз, зазначив глава українського дипломатичного відомства ведуться з Сполученими Штатами Америки, Канадою і Японією.


Багатьох членів Європейського Парламенту цікавила енергетична безпека України і гарантування енергопостачання енергоносіїв через Україну в країни Європейського Союзу. На це Борис Тарасюк відповів, що Україна є , майже , монополістом на транзит нафти і газу в Країни Європейського Союзу, оскільки 80 відсотків енергоносіїв проходять через її територію. Окрім того , додав Міністр МЗС України, під час майбутнього Самміту ГУАМ: Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова обговорюватимуть можливості створення альтернативних джерел видобутку та створення нових маршрутів постачання каспійської нафти в країни ЄС. Тут важливу роль відіграватиме й нафтопровід Одеса - Броди - Гданськ, заявив Борис Тарасюк.


Румунські представники в Європейському Парламенті піддали критиці офіційний Київ за те, що він, буцімто, не бажає конструктивно розв’язати проблему Дунаю. Глава зовнішньополітичного відомства України відкинув ці критичні зауваження, заявивши, що «Румунія на Дунаї має свої економічні інтереси, а Україна свої. Тому не слід вплутувати в економічні суперечки політику».


І на завершення свого виступу перед членами Європейського Парламенту Борис Тарасюк розповів про посередницьку дипломатичну діяльність офіційного Києва. Згідно з його словами завдяки зусиллям офіційного Києва вдалось врегулювати Білорусько - Польські територіальні суперечки, і відкликаний у зв’язку з цим польський посол тепер знову повернувся до Мінська. Борис Тарасюк також звернув увагу присутніх на те, що Київ активно продовжує переговори з Молдовою і політичними лідерами Придністров’я. Позиція України в цьому питанні – це територіальна цілісність Молдови.


Брюссельський кореспондент журналу «ЄВРО-АТЛАНТИКА», поцікавився у члена Європарламенту, голови парламентського комітету у справах України Марека Сівєца, чи він задоволений виступом Бориса Тарасюка, на що пан Сівєц відповів: «Так задоволений на дві третини, а це багато, хоча Борис Тарасюк говорив, як дипломат, але в цій залі кожен розумів що це був також виступ про європейського політика». Марек Сіввєц також повідомив кореспондентові «ЄВРО-АТЛАНТИКИ», що в принципі Європейський парламент зробив попередні висновки щодо становища в Україні, але ще із задоволенням послухає виступ на цю ж тему Юлії Тимошенко, яка прибуде до Брюсселя завтра, тобто 1-го лютого.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект