НОВИНИ

31.01.2006 | На Давосі Росія «наблизилася» до СОТ і була облаяна Соросом
Джерело - ProEUROPA

Минулого тижня в Давосі завершив свою роботу Всесвітній економічний форум. Російській делегації на чолі з міністром Германом Грефом вдалося підписати угоди про вступ Росії в СОТ з Бразилією і Швейцарією, а також презентувати на форумі особливі економічні зони.
 
Делегація Росії в цілому вважає поїздку до Давосу вдалою. Як пише "Російська газета", міністр економічного розвитку і торгівлі РФ Герман Греф заявив, що "вдалося досягти навіть більшого, ніж планувалося". Глава Федерального агентства по управлінню особливими економічними зонами Юрій Жданов так же оптимістично заявив "Газеті", що в Давосі Росія "наблизилася до СОТ".
 
Однією з основних задач Германа Грефа в Давосі була презентація для іноземних інвесторів російських особливих економічних зон (ОЕЗ). За підсумками форуму міністр заявив: "Ми домовилися про цілий ряд дуже великих інвестиційних проектів від машинобудування до сфери високих технологій, хімічної промисловості. Величезна цікавість виявлена до особливих економічних зон".
 
Істотно просунулася Росія і в питанні вступу в СОТ. Герману Грефу вдалося підписати двосторонні угоди про приєднання Росії до СОТ з Бразилією і Швейцарією. Грефу, розказує "Газета", вдалося також блиснути гумором і швидкою реакцією при підписанні документа з бразильцями. Коли колега звернув увагу на ручку російського міністра, той миттєво подарував своє перо. "І одержав за це угоду", - жартували в кулуарах. На питання, на що спокусився бразилець, джерело в російській делегації завірило, що у Грефа не "золоті ручки".
 
Що стосується переговорів зі Швейцарією, то міністр економіки республіки Йозеф Дайс після того, як суперечки "щодо фінансового сектору" були зняті, із задоволенням констатував: "Для нас було дуже важливо, щоб Росія вступила в СОТ. Ми підтримували її кандидатуру із самого початку".
 
Глава МЕРТ РФ Герман Греф повідомив також, що Росія близька до підписання договору про вступ в СОТ з Австралією. З Індією угода буде підписана в лютому в ході наміченого на 4-6 лютого візиту Германа Грефа в цю країну. Таким чином, залишаються тільки дві країни, що перешкоджають приєднанню Росії до СОТ - США і Колумбія.
 
США висувають декілька ключових вимог до Росії. Зокрема Америка вимагає забезпечити вільний допуск філіалів іноземних банків і страхових компаній на російський фінансовий ринок, знизити з 20 до 10% мита на літаки і запчастини, створити ефективне законодавство по захисту прав інтелектуальної власності. Проте "Газета" наводить думку деяких спостерігачів, які вважають, що жорстка позиція США викликана ситуацією з Україною. За задумом американців Україна повинна випередити Росію при вступі до СОТ. В цьому випадку до вже традиційних гальм руху Росії в СОТ Україна зможе додати від себе і питання про ціноутворення на газ.
 
Є ще і Колумбія, нагадує "Незалежна газета". Але у неї претензії зводяться в основному до сільськогосподарських питань. Так, однією з обов´язкових умов підписання протоколу Колумбія висуває зниження Росією ввізного митного збору на цукор, мовляв, діюча система дискримінує іноземних постачальників.
 
Але навіть якщо Росії вдасться "уламати" американців в 2006 році, як це обіцяє Герман Греф, після цього почнуться не менш важкі багатосторонні переговори, а вже після ухвалення Росії в ряди СОТ - довгий процес узгодження умов приєднання в російському парламенті. Як пише "Російська газета", гендиректор СОТ Паскаль Ламі нагадав російському міністру, що одні лише багатосторонні переговори можуть тягтися протягом років.
 
У Давосі про Росію говорили не тільки у світлі майбутнього приєднання до СОТ. "Нові Вісті" знайомлять нас з результатами спеціального дослідження, яке було підготовлене фахівцями форуму. Міжнародні експерти передбачили три сценарії розвитку подій в Росії до 2025 року, давши їм вичерпні назви: "Нафтове прокляття", "Довгий марш" і "Відродження". У першому випадку розглядається повна залежність Росії від нафтової голки, поступова втеча капіталу з країни і як результат повна ізоляція на міжнародній арені. Другий прогноз припускає щось середнє між апокаліпсисом і економічними реформами. Третій, оптимальний варіант - це відхід від статусу сировинного придатка, масштабні реформи, що забезпечують зростання ВВП і поліпшення життя простого населення. Приблизно такі ж прогнози вже давно дають і вітчизняні економісти, відзначає видання.
 
Як відзначає "Російська газета", набагато більше дісталося делегації на чолі з Грефом від відомого мільярдера Джорджа Сороса, який разом з прем´єром Польщі Казімежем Марчинкевічем заявив, що Росія - це "енергетичний терорист", проти якого потрібно терміново організувати "енергетичне НАТО" з участю Польщі, Грузії і України. У відповідь на звинувачення з боку Сороса Герману Грефу довелося розповісти, що західні партнери часто не мають поняття про реальну економічну політику російської держави. Греф відзначив, що в нагнітанні "негативу" винувата погана робота російської "пропаганди", поганий "піар". "Зараз в наявності дуже негативна хвиля публікацій, зокрема що стосується надійності Росії як постачальника енергоресурсів", - наводить слова Грефа ІТАР-ТАСС. Подібні публікації, вважає міністр, створюють невірне уявлення про країну.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект