НОВИНИ

31.01.2006 | Лідер "Аль-Каїди" виступив із новим відеозверненням
За матеріалами - BBCrussian.com, "Associated Press", Lenta.ru

У понеділок, 30 січня, катарський супутниковий телеканал "al-Jazeera" оприлюднив відеозвернення другої людини в ієрархії міжнародної мережі "Аль-Каїда" Аймана аль-Завахірі. Терорист вирішив поглузувати зі США в зв’язку з невдачею націленого на нього удару по пакистанському селу.


У відеозверненні він назвав американського президента Джорджа Буша м’ясником та тираном і запитав: "Ти хочеш знати, де я? Я серед мусульманських мас".

"Вашингтонський м’яснику, ти не лише невдаха і брехун, але і некомпетентний. Ти – справжнє прокляття для свого народу. Ти приніс і нині приносиш йому самі трагедії та катастрофи", – зловтішався аль-Завахірі, звертаючи до президента США.

"Друге моє послання звернене до американського народу, що потонув у ілюзіях. Хочу вам повідомити, що Буш і його банда ллють вашу кров і марнують ваші гроші на дурні авантюри", – заявив терорист.

За словами пакистанської влади, серед убитих під час повітряного удару на початку січня були бойовики, але більшість загиблих – мирні пакистанці. На повітряний наліт у Пакистані відповіли антиамериканськими демонстраціями. Президент країни Первез Мушарраф заявив американцям, що таке не повинно повторитися.

У записі, переданому "al-Jazeera", аль-Завахірі заявив, що метою нальоту був саме він, а також четверо його наближених. Однак, сказав він, ні президент Буш, ні "всі сили земні" не здатні наблизити його смерть "ні на секунду".

Аль-Завахірі також нагадав про "пропозицію перемир’я", яку зробив Усама бін Ладен в аудиозаписі, теж переданому "al-Jazeera" 19 січня. Аль-Завахірі сказав, що в такий спосіб бін Ладен запропонував американцям "гідний вихід" із Іраку.

Говорячи про Ірак і Афганістан, терорист заявив, що Буш дав американцям "майбутнє в кривавих тонах". Він також згадав британських військових.

"Британська жінко, якщо міністерство оборони зв’яжеться з тобою, щоб повідомити, що твій чоловік повернеться інвалідом, без кінцівок і обгорілим, пригадай Тоні Блера", – сказав він.

Це вже друга плівка аль-Завахірі, що з’явилася протягом місяця. 6 січня по "al-Jazeera" показали запис, у якому він закликав американського президента визнати поразку в Іраку й Афганістані.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект