НОВИНИ

31.01.2006 | Світ чекає на відмову «Хамасу» від насильства і визнання ним держави Ізраїль
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Після проголошення минулого тижня перемоги войовничого угруповання «Хамас» на парламентських виборах в Палестинській автономії не забарилася низка як внутрішніх, так і зовнішніх реакцій. Адже згадане угруповання не визнає держави Ізраїль і веде збройну боротьбу супроти неї.


У минулі вихідні в самій автономії відбулися багатотисячні акції протесту супроти «Хамасу», представники правлячої донедавна партії «Фатх» вимагали відставки свого керівництва, обвинувачуючи його у поразці на минулих виборах. Сполучені Штати, а за ними й західні країни, відразу заявили про можливість припинення фінансової допомоги Палестинській автономії, якщо «Хамас» не відмовиться від своєї войовничої програми. А Ізраїль уже заморозив всі види виплат палестинцям. І в понеділок відразу у двох місцях - в Лондоні, на засіданні «близькосхідної четвірки», і в Брюсселі, на рівні ЄС, обговорювали проблему політичної ситуації в Палестинській автономії та подальші дії.


У кінці минулого тижня лідер «Хамасу» Халед Мішел, який перебуває у штабі організації сирійського Дамаску, заявив, що головною метою його організації є проведення реформи управління в самій автономії, а також підтримка боротьби проти Ізраїлю. Сполучені Штати Америки продовжують вивчати ситуацію в Палестинській автономії та можливе припинення фінансової допомоги палестинцям і також з цією метою Держсекретар США Кондоліза Райс прибула до Лондона, де вона обговорювала палестинську проблему зі своїми колегами з Росії, ЄС та ООН. У понеділок ЄС також розпочав розгляд ситуації в Палестинській автономії і, зокрема, міністр закордонних справ Великобританії Джек Стро звернувся напередодні до своїх колег у Брюсселі з такими словами:

«Неможливо одночасно проповідувати насильство і демократію, тому ми очікуємо що «Хамас» відмовиться від насильства. Ми також вимагаємо щоб «Хамас» визнав принцип співіснування двох держав, котрий базується на принципах Ради Безпеки ООН. «Хамасу» доведеться мати справу з Ізраїлем, якщо вони дійсно дбають про добробут свого народу».

А виконувач обов’язків прем’єр-міністра Ізраїлю Ехуд Ольмерт заявив наступне:

«Я не маю наміру миритися з тим, що гроші підуть на фінансування терору. Ми не збираємося допускати переведення грошей до Автономії, які в кінцевому наслідку потраплять до рук убивць, котрі мають на меті знищення держави Ізраїль».

Канцлер Німеччини Ангела Меркель зустрічалася у неділю з керівництвом Ізраїлю , а в понеділок на Західному Березі також з главою Палестинської автономії Махмудом Аббасом. Ще в Єрусалимі вони висловила точку зору свого уряду:

«Я дуже чітко дала зрозуміти, якщо «Хамас» не змінить своєї позиції , важко буде собі уявити ситуацію, Європейський Союз і Німеччина припинять пряму фінансову підтримку Автономії. Допомоги не буде, якщо «Хамас» не відмовиться від насильства, не визнає прав Ізраїлю на існування і не приєднається до мирного процесу».

Цю ж позицію пані Меркель підтвердила і після зустрічі з Махмудом Аббасом.

Самі ж лідери «Хамасу» звернулися у понеділок до світу із закликом не припиняти допомоги Палестинській автономії . Так, лідер цього угруповання в секторі Ґаза Ізмаїл Ганієг сказав у понеділок:

«Ми закликаємо вас схвалити вибір палестинців на даному етапі розвитку і продовжити надавати йому моральну і фінансову підтримку, щоб у регіоні була забезпечена стабільність, а не наростання напруженості».
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект