НОВИНИ

31.01.2006 | Після газової та молочної криз Росія пустить у хід зброю проти України?
Джерело - Українська правда

Західна преса пише, що спроби Росії використовувати газ як знаряддя закордонної політики загрожують регіональною нестабільністю.


Журналісти з американського ділового щоденника Wall Street Journal звертають увагу на значні зміни у політичних альянсах на пострадянських теренах. Як пише газета, російська газова дипломатія спричинилася до напруження її стосунків з частиною сусідів.


Перед раптовим підвищенням цін та призупиненням поставок опинилися ті країни, які обрали прозахідну орієнтацію – Україна, Молдова, Грузія, зазначає видання.


"Тертя на енергетичному ґрунті відбуваються у той момент, коли західні столиці із занепокоєнням спостерігають за тим, як російський президент Володимир Путін посилює політичний контроль у своїй країні, підриває демократичні інституції та попереджає, що закордонні агенти намагаються дестабілізувати Росію", - пише Wall Street Journal.


Песимістично дивиться на розвиток українсько-російських стосунків відома російська коментаторка Маша Ліпман з Московського центру Карнеґі.


Як пише Ліпман у газеті Washington Post, енергетичні амбіції Росії, політична дестабілізація та підігрівання територіальних суперечок – все це може збурити антиросійські настрої в Україні та антиукраїнські в Росії.


На її думку, газовий конфлікт, суперечки навколо маяків та російського чорноморського флоту в Криму, м’ясо-молочні війни можуть кінець-кінцем допровадити до справжнього військового конфлікту між Росією та Україною.


Як зазначає Ліпман, з огляду на історичні, мовні та культурні зв’язки цих народів це виглядає неможливим.


"Але хто міг передбачити югославські війни між слов’янами, які говорили практично однією мовою", - запитує автор.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект