НОВИНИ

31.01.2006 | "РОСУКРЭНЕРГО" зібралось піднімати ціну на газ
Джерело - Українська правда

Ціна імпорту російського і середньоазіатського газу в Україну в розмірі $95 за 1000 куб. м буде постійною лише в першому півріччі 2006 року.

Надалі вона буде залежати від вартості закупівлі середньоазіатського газу, повідомив виконавчий директор "РосУкрЕнерго" Олег Пальчиков, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ця ціна в $95 нам зрозуміла протягом першого півріччя - на шість місяців вона постійна. Надалі (вона) буде залежати від економіки закупівель середньоазіатського газу", - сказав він у прямому ефірі телеканалу "Інтер" у понеділок увечері.

Він підкреслив, що ціна $95 є "найоптимальнішою" на всій пострадянській території:

"Молдавія має $130, плюс довелося віддати свої газотранспортні мережі. Грузія має ціну $110, Україна - $95 і не втратила ніяких складових газових бізнесів", - сказав Пальчиков.

"Нафтогаз України" і "РосУкрЕнерго" планують до 1 лютого створити СП для продажу газу на внутрішньому українському ринку.

Це передбачено тристоронньою угодою про врегулювання російсько-української газової суперечки, підписаним у Москві 4 січня 2006 року за участю "Газпрому".

Відповідно до нього, СП із 1 лютого 2005 року купуватиме газ на російсько-українському кордоні в "РосУкрЕнерго", що визначено постачальником в Україну російського і середньоазіатського газу обсягом 34 млрд. куб. м у 2006 році і 58 млрд. куб. м - з 2007 року.

Уряд України заявляв, що ціна $95 буде діяти протягом п'яти років, на які підписане тристоронню угоду.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект