НОВИНИ

31.01.2006 | Центрально-Східна Європа разом шукає енергетичну альтернативу
Джерело - ProEUROPA

Вісім країн Центральної та Східної Європи разом шукають альтернативу російським енергетичним поставкам. Про це пише у понеділок впливове польське видання «Rzeczpospolita».
 
Газета зокрема, звертає увагу, що Австрія, Чехія, Польща, Словаччина, Словенія та Угорщина прийняли рішення запропонувати Єврокомісії розглянути пропозиції щодо енергетичної політики ЄС. „Їх ціллю є забезпечення безперебійних поставок газу”, пише видання.
 
При цьому, польський прем’єр Казімєж Марцинкевич запропонував партнерам в ЄС: один за всіх і всі за одного.
 
„Вісім країн прагне зменшити залежність від російського газу, має намір виправити ситуацію щодо споживання газу і обмеження його витрат у промисловості. Також мова йде про проект газопроводу з Адріатики (Хорватія) до Угорщини”, зазначає видання.
 
Цей трубопровід мав би довжину понад 1 тис. км. І забезпечив би поставки газу з Північної Африки та Близького Сходу до Європи. Його будівництво коштувало би понад 4 млрд. євро і було би частково фінансовано Євросоюзом. 
 
Як звертає увагу польська газета, прем’єр Марцинкевич у п’ятницю в черговий раз звернувся до партнерів в ЄС щодо вироблення угоди у справі енергетичних поставок на зразок так званого „пакту мушкетерів” – тобто за принципом „один за всіх і всі за одного”.
 
„Rzeczpospolita” нагадує, що ЄС імпортує понад 40% газу, і половина його йде з Росії, тоді як деякі країни центрально-східної Європи повністю залежать від російських газових поставок.



 На 14 березня призначена нарада міністрів енергетики країн ЄС щодо питань диверсифікації поставок та вироблення спільної енергетичної політики спільноти.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект