НОВИНИ

31.01.2006 | Тарасюк розповів про візи і поїхав на зустріч із керівництвом ЄС
Джерело - Korespondent

Міністр закордонних справ України  Борис Тарасюк відбув до Брюсселю, щоб узяти участь у засіданні парламентського комітету з зовнішньої політики Європейського парламенту.

 


Під час візиту Тарасюк зустрінеться з головою Організації з безпеки та співробітництва в Європі, міністром закордонних справ Бельгії Карелом де Гухтом, Верховним представником Європейського Союзу зі спільної зовнішньої політики та політики безпеки Хав’єром Соланою, комісаром ЄС із зовнішньої політики та європейської політики сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер, а також генеральним секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером.

Борис Тарасюк також візьме участь у роботі Конференції високого рівня, присвяченій пріоритетам головування Бельгії в ОБСЄ. Голова МЗС планує обговорити шляхи подальшої активізації співробітництва з ЄС, НАТО, зокрема в контексті виконання Плану дій з обома організаціями.

У своєму виступі в Європарламенті Тарасюк має повідомити про внутрішньополітичні процеси в Україні, зокрема у світлі підготовки до парламентських виборів у березні.

Буде також обговорено актуальні міжнародні питання, зокрема врегулювання придністровського конфлікту. У межах візиту Тарасюк проведе зустріч із правлінням європейських енергетичних компаній, під час якої обговорить енергетичну безпеку.

Безвізовий режим із ЄС

В інтерв’ю газеті "Дело" Борис Тарасюк висловив припущення, що другий раунд переговорів із делегацією Єврокомісії про проект договору між Україною і Європейським Союзом про спрощення візового режиму став першим кроком на шляху до безвізового режиму з ЄС для громадян України. За словами Тарасюка, з цією позицією погодилися обидві сторони переговорів.

"Безвізовий режим – це питання неблизької перспективи. Але ми разом погодилися, що це – наша спільна довгострокова мета", – заявив міністр закордонних справ. Він повідомив, що третій раунд переговорів про спрощення візового режиму пройде в першій декаді березня. "Ми сподіваємося, що він буде останнім", – зазначив голова зовнішньополітичного відомства.

За його словами, "угода про спрощення візового режиму для громадян України – це досить складний міжнародно-правовий документ, що значно спростить процедури отримання віз і перетину кордону ЄС для українських громадян". "Після того, як він почне працювати і Україна зможе досягти відповідності за іншими критеріями ЄС для запровадження безвізового режиму – ми почнемо працювати над наступним кроком у цьому напрямі", – запевнив міністр.

Борис Тарасюк повідомив, що на другому раунді переговорів українська делегація "особливо наполягала на необхідності видачі українським громадянам довгострокових – до п’яти років – багаторазових віз".

За його словами, "ЄС погодився включити в категорію осіб, що будуть отримувати п’ятирічні багаторазові візи, журналістів, бізнесменів, а також батьків громадян України, у яких є дозвіл перебувати в державах-членах ЄС". "Цей перелік ми хочемо подовжити – для діячів науки, культури, студентів, спортсменів, пенсіонерів тощо", – сказав Тарасюк.

Також Україна просила "поліпшити роботу консульських установ держав-членів Євросоюзу, зокрема, для зменшення черг і коректного ставлення до заявників", – зауважив міністр.

Голова зовнішньополітичного відомства повідомив, що в текст угоди було включено "декларацію ЄС, яка закріплює зобов’язання консула повідомляти причину відмови в оформленні візи, а також окрема декларація по забезпечення прозорості та доступності візових процедур для аплікантів".

"У такий спосіб, український громадянин, звертаючись у консульство країни ЄС із проханням про візу, буде більш захищеним", – стверджує Тарасюк. "Одна справа, коли консул не пояснюючи причини відмовляє апліканту у візі, а інша, коли для відмови консул муситиме вказати обґрунтовану причину", – пояснив він.

Також українська сторона наполягала на скасуванні зборів для українських громадян за оформлення одноразових і транзитних віз. Стороні ЄС було передано позиційний документ із додатковою аргументацією щодо суті питання.

Угода про реадмісії

Голова МЗС прогнозує, що Україна і Європейський Союз підпишуть угоду про реадмісії під час чергового раунду переговорів у березні 2006 року. "Я впевнений, що черговий раунд, який також заплановано на першу декаду березня 2006 року, приведе нас до підписання документа", – заявив Борис Тарасюк.

За його словами, під час другого раунду переговорів із ЄС "сторони розглянули всі (21) статті проекту Угоди між Україною і ЄС про реадмісію, 4 додатки до нього і декларації сторін". За його словами, "як результат – цілком погоджена преамбула, 15 статей, 3 додатки і тексти декларацій".

"Фактично, наша сторона переговори закінчила. Усі пропозиції ми виклали. Практично всі пропозиції отримали підтримку з боку ЄС", – заявив Тарасюк.

Як зазначив Борис Тарасюк, сторони "дійшли згоди щодо принципів організації та функцій Загального Комітету з питань реадмісії". "Нам вдалося відстояти вилучення з тексту проекту Угоди положень, які б надавали цьому Комітету статус наддержавного органа", – уточнив міністр. "Узгоджено також важливі статті щодо спрощеної процедури реадмісії та імплементаційних протоколів", – додав він.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект