НОВИНИ

30.01.2006 | Рота морської піхоти ВМС ЗС України заявлена для участі в у 2006 році навчаннях НАТО "Брілліант марінер - 2006"
Джерело - Український монітор

Рота морської піхоти Військово-Морських Сил ЗС України заявлена для участі в  найскладніших та найінтенсивніших у 2006 році військово-морських навчаннях НАТО „Брілліант марінер - 2006”.


24 січня, у місті Нортвуд (Велика Британія), у штабі Об’єднаних сил ВМС НАТО на Атлантиці розпочалася заключна конференція з планування оперативно-тактичного навчання по сертифікації сил реагування НАТО „Брілліант марінер - 2006”. Україну на цьому заході представлятиме офіцер  Військово-Морських Сил ЗС України капітан 3 рангу Олексій Миколайчук.


Під час конференції була остаточно уточнена легенда навчань, визначені задачі штабу керівництва, розроблені оперативний план й система забезпечення.


Темою майбутніх навчань морського компоненту сил реагування НАТО (колишня назва „Блю Гейм”) є проведення миротворчої операції НАТО з реагування на кризову ситуацію. Мета навчань – удосконалення взаємодії між підрозділами збройних сил країн - членів НАТО та країн – партнерів під час проведення морської та амфібійної фаз операції з врегулювання кризової ситуації.


Очікується, що навчання „Брілліант марінер-2006” стануть найскладнішими та найінтенсивнішими військово-морськими навчаннями НАТО у 2006 році. Вони пройдуть у період з 26 березня по 7 квітня 2006 року на території Німеччини, Нідерландів, Данії, Швеції, Норвегії, в акваторії Північного та Балтійського морів. У  них візьмуть участь сили від 17 країн-членів НАТО та країн-партнерів.


У навчаннях передбачається участь близько 45 надводних кораблів (у тому числі авіаносця і двох десантних кораблів), 6 підводних човнів (із них – два  атомних), об’єднаного італійсько-іспанського батальйону морської піхоти, 8 груп спеціального призначення (протидиверсійних, розмінування), до 15 літаків та вертольотів країн - членів та країн партнерів НАТО.


Протягом навчань „Брілліант марінер-2006” відбудуться тактичні навчання кораблів у морі, де вони відпрацюють протичовнові, протиповітряні, протикатерні, протимінні дії, евакуацію мирного населення, тренування за антитерористичною тематикою, навчання з пошуку та затримання постачальників зброї масового ураження.


Від Військово-Морських Сил ЗС України для участі у навчаннях „Брілліант марінер-2006” заявлено роту морської піхоти та групу водолазів. Для доставки українського підрозділу до району навчань планується залучити літак  Іл-76 Повітряних Сил Збройних Сил України.


Довідково. У минулі роки представники українського військового флоту вже брали участь в аналогічних навчаннях, які пройшли поблизу південного узбережжя Норвегії. Особливістю тих маневрів були операція зі знешкодження мін у зонах інтенсивного судноплавства та відпрацювання взаємодії з цивільними структурами щодо контролю над судноплавством.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект