НОВИНИ

27.01.2006 | Угорщина приєднується до Програми АВАКС
Джерело - Центр інформації та документації НАТО

Угорщина формально приєдналась до 14 інших країн НАТО, що роблять внесок та здійснюють управління ланкою літаків НАТО, які належать до системи раннього повітряного попередження та контролю НАТО, що також відома під назвою АВАКС.


Церемонія приєднання Угорщини до організації НАТО з управління програмою розвитку системи раннього повітряного попередження та контролю НАТО (NAPMO) відбулась у Будапешті за участю міністра оборони Угорщини пана Ференца Джухаша та представника NAPMO бригадного генерала Берндта Гловацькі, які підписали відповідну угоду.


Повітряні очі НАТО


Літаки АВАКС оснащені спеціальними радарами, які спроможні відслідковувати повітряний рух на значній відстані від літака, а також на низьких висотах. Вони здатні передавати дані безпосередньо на центри контролю та управління наземного, морського або повітряного базування. 


Літаки АВАКС використовувалися під час операцій з підтримки миру на Балканах, для охорони повітряного простору Сполучених Штатів Америки після подій 11 вересня 2001 року, а також для гарантування безпеки під час таких масових заходів, як Олімпійські ігри в Афінах у 2004 році.


Об’єднуючи ресурси


З моменту започаткування у 1978 році загальна вартість програми АВАКС становить майже 6,5 млрд. дол. США. Програма є одним з найбільших багатонаціональних проектів Альянсу і являє приклад того, чого можуть досягти країни-члени НАТО, спільно використовуючи ресурси.


Угорська делегація під керівництвом генерал-майора Лазло Томболя забезпечила підтримку та бюджетні кошти з метою приєднання до NAPMO під час здійснення середньострокової програми з її модернізації, бюджет якої складав близько 1,6 млрд. дол. США. У грудні 2005 року Рада НАТО підтримала пропозицію Генерального секретаря НАТО щодо включення Угорщини до переліку країн-учасниць програми.


Протягом 2006 року представники збройних сил Угорщини обійматимуть посади на наземних та повітряних постах штабу командування збройних сил НАТО у м. Монс, Бельгія, бази літаків АВАКС у м. Гайленкірхен, Німеччина, та Агенції з управління програмою у м. Брансум, Нідерланди.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект