НОВИНИ

27.01.2006 | Кастро готує "сюрприз" перед дипмісією США на Кубі
Джерело - Lenta.ru

Лідер Куби Фідель Кастро в ніч на четвер, 26 січня, відвідав будівельний майданчик перед дипломатичною місією США в столиці країни Гавані, де недавно почалося якесь монументальне будівництво.

 


Його почали після того, як американці влаштували трансляцію промов відомих борців із комунізмом на триметровому відеоекрані в представництві, це розгнівало і самого Кастро, і рядових кубинців.

Від питання журналістів, що саме будують перед американською дипломатичною місією, лідер Куби ухилився: "Якщо я скажу вам, це зіпсує сюрприз". За його словами, він відвідав будівництво виключно щоб "привітати робітників".

Тиждень тому Культурна місія США почала в Гавані транслювати уривки з промов борця за громадянські права Мартіна Лютера Кінга, а також з антикомуністичних промов екс-президентів Польщі та Чехії Леха Валенси і Вацлава Гавела. Крім того, на екран проектували уривки з Загальної декларації прав людини.

У своїй тригодинній промові, показаній по національному телебаченню після цієї події, Фідель Кастро назвав трансляцію "провокацією, покликаною остаточно розірвати ті неміцні зв’язки, що лишилися між двома країнами". Кубинський лідер заявив, що після скандалів зі в’язнями Абу-Грейб і бази в Гуантанамо США не мають морального права "читати нотації про права людини".

Після цього перед триметровим американським екраном у вівторок відбувся марш протесту за участю тисяч кубинців. Наступного дня після демонстрації Кастро повідомив культурній місії США, що паркувальним майданчиком перед нею більше не можна користуватися, оскільки там починається будівництво.

Американці відреагували на це повідомлення публічною заявою, що їм мета початого будівництва зрозуміла.

"Нас не дивує така реакція режиму Кастро на наші відозви: він завжди був найбільше відомий саме будівництвом стін, що ізолюють кубинський народ від світового співтовариства", – заявили в культурній місії.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект