НОВИНИ

27.01.2006 | Тарасюк: Необхідно змусити Росію виконувати зобов’язання
Джерело - Інтерфакс-Україна

Міністр закордонних справ України  Борис Тарасюк не пов’язує загострення ситуації навколо Чорноморського флоту Росії з майбутніми виборами в Україні.

 

"Я наполягаю, що це питання жодною мірою не пов’язане з виборами. Усе це розпочалося ще рік тому", - сказав Тарасюк.

Керівник зовнішньополітичного відомства зазначив, що ще навесні минулого року МЗС України ініціювало створення міжвідомчої групи для аналізу і перевірки угод щодо ЧФ. Ця комісія на чолі із заступником міністра закордонних справ України Володимиром Огризком виїжджала до Севастополя.

"Відтоді потрібно робити відлік того, що українська сторона почала висловлювати занепокоєння... Це було пов’язано з тим, що МЗС виконує свої обов’язки. А одна з функцій МЗС полягає в перевірці виконання міжнародних договорів – як українською стороною, так і нашими партнерами", - сказав Борис Тарасюк.

Він відкинув припущення про навмисне загострення Україною проблем, пов’язаних з Чорноморським флотом.

"Якщо хтось розпускає чутки, що ми спеціально створили (проблеми, - ред.), то все це абсолютно не відповідає дійсності... Інша справа, що напередодні виборів усі шукають прив’язки до виборів через політичну мотивацію. Нехай ті, хто придумує це, так думають. Але я заперечую це. Ніякого зв’язку з виборами немає. Ми повинні стати наполегливими в тому, щоб змусити російську сторону виконувати свої зобов’язання. І в тому, що ми це робимо, шукають політичну мотивацію. Немає ніякої політичної мотивації. Ми робимо свою роботу. Те, що її не робили до нас, – це вже не наша провина. Ми працюємо, і працюватимемо незалежно від виборів", - наголосив Борис Тарасюк.

"Звичайно, якщо спробувати проаналізувати ці дії, то вибудовується певна лінія.  Чи є це продуманою стратегією, або це збіг – зараз важко сказати. Але факт у тому, що ми є свідками загострення переговорів щодо газу, м’ясної продукції, стосовно виконання угод щодо Чорноморського флоту. Це факт", - сказав керівник МЗС.

"Інша справа, яким чином обидві сторони трактують цей факт. Якщо з російської сторони спостерігається істерія, нагнітання антиукраїнських настроїв, то цього не можна сказати про українські ЗМІ", - зауважив Борис Тарасюк.

 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект