НОВИНИ

27.01.2006 | Сім українців увійшли цього року до списку ста найбагатших людей
Джерело - ProEUROPA

На думку спостерігачів, за рік, що минув, український олігарх, президент футбольного клубу "Шахтар" (Донецьк) Ринат Ахметов і зять колишнього президента України, засновник групи "Інтерпайп" Віктор Пінчук збідніли на мільярд доларів, натомість збагатів на понад півмільярда керівник групи "Приват" Ігор Коломойський.

Перше місце у списку багатіїв, з маєтком, який оцінюють у 15 мільярдів доларів, посів російський олігарх Роман Абрамович. Росіяни займають усі місця в першій десятці рейтингу "Впрост". Оглядачі пояснюють це тим, що в Росії приватизували найбільше державного майна.

Перший українець Ігор Коломойський, зі статками в 2,8 мільярда доларів, посів дванадцяте місце. Це велика несподіванка. Раніше у рейтингу польського журналу найбагатшим українцем завжди був Ринат Ахметов. Ще рік тому він займав шосте місце у списку, з маєтком у три з половиною мільярда доларів. Зараз донецький підприємець на 15 місці. Його майно оцінюють у два мільярди 100 мільйонів доларів. Перед Ахметовим, на тринадцятому місці, з маєтком майже два з половиною мільярда, знаходиться Сергій Тарута.

Крім Рината Ахметова, зменшилися статки у Віктора Пінчука, який посідає 27 місце зі статками в півтора мільярда доларів, це на мільярд менше, ніж рік перед тим.

Інші найбагатші українці, за оцінкою польських оглядачів, це Федір Шпіг - 51-ше місце, Олександр Ярославський - 62 місце та Петро Порошенко - дев"яносто п"ятий. Капітал Порошенка оглядачі "Впрост" оцінюють у 300 мільйонів доларів.

Редактор відділення бізнесу тижневика "Впрост" та координатор списку "Ста найбагатших" Мирослав Цєлеменцькі сказав радіо "Свобода," що при підготовці рейтингу редакції допомагають співробітники в інших державах.

"Критерієм, який визначає місце у списку, є активи, якими володіє певна особа. Маємо з цим великі проблеми. Збираємо повідомлення про показники фірм із фінансових бірж. Порівнюємо компанії, які діють у даному регіоні, до подібних фірм з цієї ж галузі економіки. Коли ж фірма не зареєстрована, то порівнюємо її з подібними компаніями на біржі, які володіють пропорційним сектором ринку. Ми намагаємося додавати до цього вартість особистого маєтку власника фірми. І з цим маємо величезні проблеми, оскільки в цій частині Європи люди не хочуть прилюдно про це говорити”.

Польський оглядач зауважує, що бути зарахованим до числа найбагатших - це привід для побоювань у нашій частині Європи. Зовсім по-іншому є в США, де потрапити до списку багатіїв часопису "Форбс" - підстава для гордості. Кілька років тому редакція журналу "Впрост" організувала гала - концерт для найбагатших поляків. Мирослав Цєлемнцький розповів радіо "Свобода", що з того вийшло:

"Мало хто вирішив прийняти наше запрошення, прийшло небагато людей. Вони поки що радше ховаються. А нагород за місце у нашому списку не передбачається".

Редактори часопису "Впрост" пояснюють таку боязнь залишками соціалістичного менталітету, коли багатих людей підозрювали у злочинах, а майно вважали за найкраще роздати бідним. Не заохочують багатіїв до відкритості й вістки про арешт російського олігарха Міхаїла Ходорковського та парламентське розслідування дій найбагатшого поляка Яна Кульчика.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект