НОВИНИ

26.01.2006 | Форум у Давосі: „творчий імператив” та енергобезпека
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Швейцарське альпійське містечко Давос на кілька днів знову стало центром світової політики та генератором економічних ідей. У середу тут відкрився Всесвітній економічний форум.

Цими днями густина лімузинів, хутрових шуб та чорних смокінгів на давоських вулицях сягатиме критичної межі. Тут зібралися понад 2300 представників світової політичної, ділової та наукової еліти з 89 країн. Серед них - 15 глав держав та урядів, 60 міністрів, понад 30 керівників міжнародних організацій. Очікується, що Давос-2006 стане найбільшим зібранням за всю історію існування форуму з 1971 року.

Відкрився Всесвітній економічний форум зі вступної промови федерального канцлера Німеччини Анґели Меркель. Їй було надано особливу честь, оскільки інші лідери країн Євросоюзу та „великої вісімки” не заявили про свою участь:

„У наш час необхідність, я б навіть сказала, неминучість творчого підходу є очевидна. Я гадаю, що нині більше, ніж будь-коли, актуально говорити про те, що той, хто нині лідирує у змаганні ідей, може гідно формувати своє майбутнє. І це стосується кожного у цьому світі.”

Власне, гасло цьогорічного „давоського тижня” - „творчий імператив”. Як підкреслюють організатори форуму, для розв’язання складних проблем, що стоять перед людством, нині, як ніколи, необхідний творчий, інноваційний підхід. Говорить засновник та директор форуму Клаус Шваб:

„Ні уряди, ні економіка, ні громадянське суспільство не можуть самі по собі розв’язати проблеми, що стоять перед людством. Нам необхідно на глобальному рівні спонукати до співпраці представників усіх найважливіших інтересів з метою визначити головні теми, розробити подальші кроки і - якщо можливо - долучитися до конкретних дій.”

Головна тема обговорення - стрімке економічне зростання Китаю та Індії. Однак більша частина сесій буде присвячена енергетиці. З огляду на нещодавні події, енергетична безпека нині - тема номер один у світі. На думку голови однойменної консалтингової компанії Роланда Берґера, на Всесвітньому економічному форумі буде закладено основи для розв’язання проблеми енергопостачання:

„Майбутнє енергозабезпечення неможливо повністю вирішити на Всесвітньому економічному форумі. Однак у Давосі зустрінуться провідні політики Росії, Америки, Китаю з представниками великих енергетичних компаній. Тут, на мою думку, будуть закладені основи розв’язання проблеми енергопостачання.”

Крім того, в Давосі планується обговорити проблеми світової торгівлі та ринку праці. З політичних тем може заторкатися атомна програма Ірану. Особливу роль цього року відведено спорту: в Давосі мають виступити президент Міжнародної федерації футбольних асоціацій FIFA Йозеф Блаттер та президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Роже. Загалом у рамках зустрічі відбудеться 244 засідання та „круглих столів”.

Україна, яка минулого року у світлі „помаранчевої революції” була однією з найбільш обговорюваних тем форуму, цього року згадуватиметься лише в контексті газової суперечки з Росією, а також у рамках головної теми зустрічі - енергетичної безпеки.

Для безпеки учасників форуму, що триватиме до 29 січня, вжито серйозних заходів безпеки. Зустріч серед швейцарських Альп охоронятимуть понад п’ять тисяч солдат та поліцейських, задіяно також літаки та вертольоти швейцарських військово-повітряних сил. Витрати на безпеку, що перевищують п’ять мільйонів євро, взяла на себе Швейцарія.

Критики Всесвітньому економічному форуму цього року також організовують заходи на противагу давоському зібранню. Один з активістів цього руху Олівер Клаасен пояснює:

„У менеджерів та політиків, звісно, не відбереш їхнього права зустрічатися. Проти чого ми протестуємо, то це проти того, що з цього робиться шоу, з допомогою якого зухвалу поведінку концернів сподіваються прикрити пеленою етичного поводження.”

Тим часом у Венесуелі традиційно в той же день, що і Давоський, розпочався Всесвітній соціальний форум - так званий анти-Давос. Створений на противагу Всесвітньому економічному форуму, цей захід, починаючи з 2001, щороку збирає десятки тисяч активістів-антиглобалістів. Планується, що венесуельський форум відвідає президент країни Хуго Чавес. Участь у ньому мають взяти також нобелівський лауреат, аргентинець Адольфо Перез Ескуаль, а також колишня перша леді Франції Даніела Міттеран.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект