НОВИНИ

26.01.2006 | Іран не проти збагачувати уран в Росії
Джерело - Українська служба ВВС

Іран заявив, що позитивно ставиться до пропозиції Москви збагачувати уран на російській території як шлях до послаблення міжнародного занепокоєння щодо іранської ядерної програми.


Про це заявив на переговорах у Москві чільний представник Ірану Алі Ларіджані.

За словами Ларіджані, поки угоди з цього питання підписано не було, однак Тегеран планує детально розглянути пропозицію Москви під час переговорів у лютому.

Репортаж

Деміан Грамматікус, кореспондент Бі-Бі-Сі, передав: "Чільний іранський представник на переговорах, як виглядає, запропонував вогник надії на можливе залагодження протистояння довкола ядерних програм Ірану.
Після переговорів у Москві Алі Ларіджані сказав, що Іран та Росія намагаються зблизити свої позиції, і що план може бути удосконалений на переговорах наступного місяця.


Пропозиція Росії збагачувати для Ірану уран означатиме, що Іран зможе розбудовувати ядерну енергетику, але не матиме змоги збагачувати радіоактивні матеріали до рівня, потрібного для виготовлення бомб".

Погрози

Пан Ларіджані також попередив, що у разі, як іранська справа буде передана на розгляд Ради Безпеки ООН, Іран почне збагачувати уран у масштабах виробництва.

Наступного тижня має відбутися засідання Міжнародного Агентства з атомної енергії. Напередодні західні країни попереджали, що планують передати іранське питання на розгляд Ради Безпеки з можливим застосуванням санкцій.

Іран наполягає, що його ядерна програма має мирні цілі; США та європейські країни вважають, що програма може бути використана для виробництва ядерної зброї.

Росія та збагачення урану

Російський президент Владімір Путін заявив про бажання Москви створити на території Росії міжнародний центр для збагачення ядерних матеріалів у мирних цілях.

Заяви пана Путіна на прес-конференції у Санкт-Петербурзі, де відбувається саміт Євразійської економічної спільноти, співпали в часі з повідомленнями про схвальні відгуки Ірану щодо російських пропозицій збагачувати для нього уран на своїх ядерних підприємствах.

Пан Путін сказав: "Буде необхідно створити модель глобальної інфраструктури - такої, яка зробить можливим, аби всі зацікавлені країни мали рівний доступ до ядерної енергетики. Я наголошую: це має відбуватися за умов надійного виконання вимог режиму нерозповсюдження ядерної зброї".

"Створення системи міжнародних центрів для надання повного циклу створення ядерного палива, включно зі збагаченням урану, має бути ключовим елементом такої інфраструктури - звичайно, під контролем МАГАТЕ і на основі недискримінаційного доступу. Росія вже озвучила таку інціативу і готова створити такий міжнародний центр на своїй території", - додав російський президент.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект