НОВИНИ

26.01.2006 | Путін прокоментував скандал із британськими шпигунами
За матеріалами - РІА "Новости", РБК, BBCrussian.com

Президент Росії Володимир Путін у середу, 25 січня, під час прес-конференції в Санкт-Петербурзі вперше прокоментував скандал навколо викритих у країні агентів спецслужб Великобританії.

 


Як сказав  голова Кремля, ФСБ і МЗС Росії мають зробити спільну пропозицію про можливе вислання з країни викритих шпигунів.

За його словами, "в останні десятиліття склалася практика висилати розвідників, що працюють під дипломатичним прикриттям, із країни". "Не знаю, правильна це чи практика ні, але так склалося. МЗС і ФСБ мають виробити з цього приводу погоджену пропозицію", – сказав російський президент.

"Що ж до мене: ну, вишлемо ми цих розвідників, приїдуть інші, може, розумних пришлють, намучимося потім шукати їх. Ми подумаємо", – додав Путін.

Разом із тим, голова держави зазначив, що російська влада не збирається нагнітати обстановку через шпигунський скандал і псувати відносини з партнерами. "Ми хочемо одного – щоб до нас ставилися так, як ми самі ставимося до учасників міжнародного співтовариства – з повагою", – наголосив він.

Російські депутати звертаються до Європи

Тим часом, сьогодні депутати Державної Думи Росії ухвалили заяву "Про неприпустимість впливу спецслужб на діяльність некомерційних неурядових організацій" до Парламентської Асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) і до Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАСІ).

У заяві російські законодавці висловили стурбованість фактом фінансування неурядових організацій особами, котрі здійснюють розвідувальні заходи на території Росії. Зокрема, йдеться про деяких співробітників посольства Великобританії і Північної Ірландії в Росії.

"Такі дії підривають довіру до НПО як до загальновизнаного найважливішого інституту громадянського суспільства", – сказано в заяві. Депутати вважають неприпустимим використання НПО з метою, що суперечать гуманітарному, соціально-позитивному характеру їхньої діяльності.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект