НОВИНИ

26.01.2006 | ПАРЕ засудила комуністичні режими
Джерело - Оглядач

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію «Про необхідність міжнародного засудження тоталітарних комуністичних режимів», внесену шведським парламентарієм Йораном Ліндбладом.

Документ підтримали 99 парламентаріїв, проти проголосували 42.

«Тоталітарні режими» Центральної і Східної Європи, говориться в резолюції, заплямували себе «масовими порушеннями прав людини» — «вбивствами і стратами, загибеллю людей в концентраційних таборах, депортаціями, тортурами, примусовою працею і іншими формами колективного фізичного терору».

На думку європарламентаріїв, влада всіх посткомуністичних країн повинна засудити ці злочини, які «знаходять своє обґрунтування в теорії класової боротьби і принципі диктатури пролетаріату».

У меморандумі говориться про необхідність перегляду шкільних підручників і установу музеїв, присвячених жертвам комуністичних режимів. Також пропонується скликати міжнародний антикомуністичний форум за участю політичних діячів, представників науки і неурядових організацій.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8173. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект