НОВИНИ

02.10.2018 | США пригрозили Росії знищити заборонені крилаті ракети
За матеріалами - Reuters

Про це заявила постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Хатчісон.

"На цьому етапі ми розглядаємо можливість знищити (російську) ракету, яка здатна вразити будь-яку з наших країн... Контрзаходи (з боку Сполучених Штатів) полягають в тому, щоб зруйнувати ракети, що розробляються Росією в порушення договору", - сказала вона.

Вашингтон вважає, що Росія розробляє крилаті ракети наземного базування в порушення договору 1987 року про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Москва ж заперечує ці звинувачення.

Хатчісон наголосила, що Вашингтон як і раніше прихильний дипломатичному вирішенню даного питання, але готовий розглянути військову відповідь, якщо Росія продовжить порушувати безстроковий договір, укладений між США і СРСР.

Як відомо, угода, укладена між США і СРСР в 1987 році, забороняє створення і використання ракет наземного базування з дальністю понад 500 кілометрів. Сполучені Штати останнім часом неодноразово звинувачували Росію в порушенні цього документа: американські чиновники неодноразово вказували, що Москва створює заборонені ракетні системи середнього радіусу дії. Москва це заперечує. На думку американської сторони, заборонені системи дозволили б Росії завдати блискавичного ядерний удар по Європі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект