НОВИНИ

26.01.2006 | Іран звинуватив Великобританію в причетності до вибухів у Ахвазі
За матеріалами - Lenta.ru

Іран звинуватив Великобританію в співпраці з бойовиками, які 24 січня підірвали дві бомби в Ахвазі, столиці іранської провінції Хузестан, що межує з Іраком. Від вибухів загинули 8 людей, 46 поранено.

 

"Допомога Британії, що надходить із Лондона та Басри, для нас очевидна. Ми заявляємо рішучий протест офіційним особам Великобританії, – повідомив на своїй прес-конференції міністр закордонних справ Ірану Манушер Моттакі. – Вбивства в Ахвазі скоїли люди, зняті на фотографіях разом із британськими офіційними особами. Вони користаються з заступництва англійського військового командування в Басрі та використовують військову базу в Іраку для своїх цілей".

"Ми сподіваємося, що офіційні особи Об’єднаного королівства приділять цьому факту серйозну увагу", – додав він.

Великобританія, зі свого боку, заперечує будь-яку причетність до терактів.

Як уже повідомляв Кореспондент.net, вибухи в Ахвазі прогриміли вдень 24 січня. Один із вибухів стався у приміщенні банку "Саман" в Ахвазі, після нього будинок зайнявся. Другий вибух завдав значної шкоди офісу департаменту управління природними ресурсами.

Після терактів міністр внутрішніх справ Ірану Мостафа Мохаммаді заявив, що скоєні в місті Ахваз теракти було зорганізовано з-за кордону.

"Вибухи є продовженням акцій, зорганізованих з-за кордону", – сказав він журналістам по закінченні засідання парламентської комісії з національної безпеки і зовнішньої політики, проведеної в зв’язку з інцидентами в Ахвазі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект