НОВИНИ

25.01.2006 | Париж пропонує нову енергетичну політику ЄС
Джерело - Українська служба ВВС

Офіційний Париж запропонував іншим партнерам у ЄС переглянути основи енергетичної політики організації з огляду на дві обставини: зростання попиту і напруги у світі у постачанні нафти та газу, а також - кліматичні зміни.



Франція запропонувала розвивати альтернативні джерела енергії, зокрема, використовувати вітер, та зосередитись на енергозбереженні.


У Європейській Комісії, також, продовжується робота над планом щодо конкретних заходів з метою посилення ефективності використання енергетики.


Але у Брюсселі, наразі, спокійно ставляться до поновленої суперечки між Києвом та Москвою щодо відбору українською стороною російського газу, який постачається у країни Євросоюзу.


Вже найближчим часом у Єврокомісії на чергове засідання збереться газова координаційна група з числа експертів країн ЄС. Крім питання енергетичної політики Євросоюзу, будуть обговорюватися і ситуація з постачання газу у Молдавію та Грузію.


 
Газпром і газова політика 


Питання щодо зниження обсягів поставок російського газу у країни ЄС через відбір Україною, як про це заявляє Москва, поки що не стоїть. У Єврокомісії не вважають таке зниження поставок надзвичайним і зауважують, що це трапляється кожної зими у зв’язку із холодами. Крім того, посадовці з розумінням поставились до різкого похолодання як в Росії, так і в Україні.


Говорить спікер з енергетичних питань Європейської Комісії Ферран Тарраделлас Еспуні (Ferran Tarradellas Espuny):


"Це те, що відбувається нормально кожної зими, і немає нічого, щоб стало приводом для оголошення тривоги. Це – нормальні речі. Немає фізичного припинення постачання газу, які б ми назвали надзвичайним скороченням поставок газу. Компанії ще здатні подолати ці проблеми. Європейська Комісія співчуває у зв’язку з важким станом в Росії та Україні, які повинні створювати тепло у будинках. Якщо будуть якісь скорочення постачання, ми будемо дивитися, що повинні з цим зробити. Але ми розуміємо, що зараз дуже холодно в Росії та Україні".



Європейський комісар з питань енергетики Андріс Пібалгс також підтвердив, що на сьогодні у Європейській Комісії, виходячи із повідомлень засобів масової інформації та враховуючи відсутність офіційної інформації з Росії, немає підстав говорити про невиконання контрактів щодо постачання газу у Європу. Андріс Пібалгс також висловив впевненість у тому, що постачання газу буде здійснюватися відповідно укладеним контрактам: "Ми віримо, що постачання газу буде продовжуватися у відповідності до контакту".



У середу та четвер у Європейському Парламенті за участю депутатів Державної Думи Росії відбудеться засідання делегації з питань відносин з Росією, на якому також буде обговорюватися газове питання.


Вже зараз можна очікувати на чергові заяви російських представників із звинуваченнями у бік Києва, але після недавньої газової війни з Україною імідж Москви серйозно похитнувся – довіри до неї, як до надійного партнера, вже немає, а тому можна очікувати, що і європейські парламентарі, як і європейські чиновники, будуть ставитися до таких заяв з певною обережністю.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект