НОВИНИ

25.01.2006 | Ющенко не буде звертати увагу на сльози олігархів
За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Президент Віктор Ющенко вважає, що домовленості, досягнуті в результаті вирішення газового конфлікту з Росією, зробили розрахунки за паливо більш прозорими, а саму Україну - більш привабливою для інвесторів.

Про це говориться в статті українського президента, опублікованій в середу в американській впливовій газеті The Wall Street Journal.

"Разом із президентом Росії Володимиром Путіним ми змогли виробити прийнятну формулу по транспортуванню російського природного газу європейським споживачам. Нашою стратегічною метою із самого початку було те, щоб угода базувалася на взаємній повазі національних інтересів і ринковому ціноутворенні", відзначає в статті Ющенко.

На його думку, досягнутий компроміс дає для України низку переваг. По-перше, відзначає він, на відміну від багатьох інших країн, де російський "Газпром" контролює газотранспортні системи, українська стратегічна труба залишається в національній власності.

По-друге, відзначає президент, "і, можливо, це найважливіше, досягнуто компромісу, нарешті, вводяться грошові розрахунки в міжнародну газову торгівлю і покладено кінець непрозорим російсько-українським бартерним операціям енергетичних постачань".

Важливим елементом у забезпеченні прозорості постачань газу є, за словами Ющенка, створення спільного підприємства.

"Під час бесід із президентом Путіним ми також дійшли згоди створити спільне підприємство для більш прозорих міжнародних газових постачань на виконання домовленостей, досягнутих між нашими національними газовими компаніями. Непрозора структура, що зараз займається транспортуванням газу, викликає занепокоєння, як в Україні, так і за кордоном", - заявив Ющенко.

Український президент переконаний, що від нових умов постачань газу також виграє і європейський споживач. Єдиними, хто програли, за його словами, є олігархи, що, користуючись непрозорістю схем постачань газу, одержували надприбутки.

"Українські олігархи були незадоволені (умовами угоди), тому що сірі зони, що приносять надприбутки, і бартерні схеми були закриті", - говориться в статті Ющенка.

Український президент з оптимізмом дивиться на розвиток вітчизняної економіки в нових умовах. "У довгостроковій перспективі внутрішні ринкові ціни на енергію тільки поліпшать економічну конкурентноздатність України у світі... Україна готова і відкрита для стратегічних іноземних інвестицій", - пише у своїй статті президент Ющенко.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7231. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект