НОВИНИ

25.01.2006 | "Газпром": Україна збільшила відбір газу
Джерело - Lenta.ru

За останню добу Україна збільшила відбір газу, заявив у вівторок увечері, 24 січня, в ефірі "Первого каналу" прес-секретар "Газпрому" Сергій Купріянов.

 

"Ми на цей час забезпечуємо постачання газу за всіма нашими експортними маршрутами в обсягах, що перевищують планові цифри, але потрібно зазначити, що на українському напрямі є досить істотні проблеми, пов’язані з тим, що Україна не скорочує споживання газу, перебирає понад контракт", - сказав Купріянов.

Таким чином, пояснив представник газового концерну, ті обсяги, які додатково постачаються на український кордон для європейських споживачів, до Європи не доходять.

"Наші попередження і вимоги до української сторони обмежити, відповідно до контрактів, споживання газу, і заява української сторони про те, що це буде зроблено найближчим часом, привели поки до зворотного результату. Відбір газу в Україні за минулу добу лише збільшився", - зазначив представник "Газпрому".

Учора "Нафтогаз України" заявив, що Україна кілька днів щодоби відбирала газ понад обумовлені обсяги, однак за підсумками місяця вийде на раніше погоджені обсяги.

Раніше голова правління ВАТ "Газпром", глава "Газекспорту" Олександр Медведєв заявляв, що Україна не забезпечує в повному обсязі транзит російського газу до Європи.

Румунія скаржиться на скорочення постачань російського газу

Як повідомили в міністерстві економіки Румунії, брак газу в терміналі "Іsaccea" на південному сході країни сягає 14 відсотків. Другий газовий термінал Румунії одержує всі заплановані постачання в повному обсязі.

Румунія закликала "Газпром" виконувати свої зобов’язання з постачання газу. Крім того, міністерство економіки Румунії звернулося до румунських компаній із проханням компенсувати скорочення постачань російського газу. Для економії енергоресурсів у Румунії закрито шість хімічних заводів.

На минулому тижні про значне скорочення постачань газу з Росії повідомила низка європейських країн. За попередніми оцінками Єврокомісії, Угорщина, Сербія і Хорватія недоотримали по 25 відсотків газу. На нестачу газу також скаржилися Австрія й Італія.

У "Газпромі" назвали скорочення експортних постачань газу надзвичайним заходом, викликаним ростом споживання газу в Росії у зв’язку із сильними і тривалими морозами.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект