НОВИНИ

25.01.2006 | Лікарі приховували правду про стан Шарона?
За матеріалами - NEWSru.com

Лікарі лікарні "Адасса", де після інсульту перебуває ізраїльський прем’єр Аріель Шарон, приховували інформацію про стан його здоров’я не лише від широкої публіки, але навіть від найближчого оточення. Про це у вівторок, 24 січня пише авторитетна ізраїльська газета "Ha’aretz".

 

За даними видання, замовчування реальних даних почалося з 18 грудня минулого року, коли Аріель Шарон пройшов курс лікування і повне медичне обстеження після мікроінсульту.

"Ha’aretz" пише, що було приховано інформацію про те, що у прем’єр-міністра є вкрай серйозні проблеми з серцем і головним мозком. Після недовгої госпіталізації 18 грудня громадськості, крім іншого, заявили, що в Аріеля Шарона ще в дитинстві виявили незначну ваду серця, яка не загрожує його життю.

Однак, за даними "Ha’aretz", ішлося про гостру аневризму (кулясте випинання стінки судини), що найчастіше призводить до небезпечного крововиливу в мозок. Досить імовірно, що саме вона спричинилася до першого мікроінсульту і великого інсульту, що стався пізніше.

Перед тим, як виписати Шарона, лікарі "Адасси" заявили: "Мікроінсульт стався внаслідок утворення маленького тромбу, що закупорив судини головного мозку на короткий час. Дуже швидко тромб розсмоктався, і поліпшення стану Шарона настало вже на початку обстеження… Жодних наслідків цей мікроінсульт не матиме… Лікарі дійшли висновку, що як на свої 78 років Аріель Шарон практично здоровий".

"Ha’aretz" знову повертається до своєї публікації від 9 січня, коли видання, посилаючись на інформацію, отриману від одного з медиків, оголосило: лікарі після першого інсульту призначили Шарону антикоагулянти (препарати, що знижують здатність крові згортатися), попри те, що були протипоказання – захворювання судин головного мозку; антикоагулянти за наявності таких захворювань збільшують ризик нових інсультів і крововиливу в мозок; під час другої госпіталізації медики поставили Шарону діагноз "церебральна амілоїдна ангіопатія" (відкладення амілоїду в судинах головного мозку).

Тоді джерело "Ha’aretz" не виключало, що якби під час першої госпіталізації лікарі поставили точний діагноз, другого інсульту можна було б уникнути. Тепер газета звинувачує лікарів у приховуванні інформації.

Вчора в інтерв’ю "Ha’aretz" джерело в канцелярії Шарона заявило, що лікарі не казали правди не лише широкій публіці – але навіть найближчому оточенню прем’єр-міністра: його радникам і родичам.

Один із провідних ізраїльських кардіологів у розмові з кореспондентом висловив думку, що рішення виписати Шарона з лікарні після мікроінсульту було ухвалено не на підставі медичних приписів, а для того, щоб створити враження "звичайної справи" і переконати громадськість у тому, що прем’єр-міністр практично здоровий.

Керівництво лікарні "Адасса" і лікарі відмовилися прокоментувати ці заяви.

Аріель Шарон перебуває в лікарні після великого інсульту з 4 січня. За цей час йому було зроблено чотири операції.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект