НОВИНИ

25.01.2006 | Ради Європи поки не шукає в’язниці ЦРУ в Україні
Джерело - ProEUROPA

Україна поки що поза зоною уваги комісії Ради Європи, що розслідує факти незаконного утримання ув´язнених на території країн-членів.
 
Як передає УНІАН, про це свідчить підготовлений керівником комісії Діком Марті і поширений сьогодні в Страсбургу інформаційний меморандум.
 
У цьому документі на 25 сторінках Україна згадується лише двічі. Перший – у вступній частині, де йдеться про те, що, згідно з факсом від Міністерства європейських справ Єгипту Посольства Єгипту в Лондоні, перехопленому спецслужбами Швейцарії, центри утримання ув´язнених існували в Румунії, Болгарії, Македонії, краї Косово і Україні.
 
Вдруге Україна згадується в розділі, присвяченому розслідуванням інформації про незаконні в´язниці у Швейцарії, у зв´язку зі статтею в газеті «Sonntagsblick», з тією, що з´явилася 8 січня. У меморандумі наголошується, що газета посилалася на перехоплений спецслужбами Швейцарії єгипетський факс.
 
«Перехоплення єгипетського факсу не було спростоване сторонами. Водночас офіційно швейцарська влада проводить розслідування порушень таємно», - наголошується в меморандумі Д.Марті.
 
При цьому Голова комісії Ради Європи з розслідування фактів незаконного утримання ув´язнених Дік Марті не виключає, що європейські власті могли знати про незаконне утримання і переміщення ув´язнених.
 
«Переміщення» в Європі торкнулося як мінімум ста чоловік за останні роки. Сотні чартерних літаків ЦРУ перетнули багато європейських країн. Просто неймовірно, щоб європейські уряди, або, як мінімум, їхні секретні служби, не були в курсі того, що відбувається», - наголошується в меморандумі.
 
Д.Марті також додає, що було доведено і ніколи не оспорено те, що деякі люди були позбавлені волі, переміщені в Європу, а потім – далі в країни, де їх піддавали тортурам.
 
Водночас Д.Марті визнає, що на нинішньому етапі немає формальних доказів існування секретних в´язниць ЦРУ в Румунії, Польщі або інших європейських країнах.
 
Як повідомляв УНІАН, сьогодні Парламентська Асамблея Ради Європи планує провести дебати з питання незаконного утримання ув´язнених на території країн - членів Ради Європи. Проведення дебатів з актуальних питань не передбачає ухвалення будь-якого рішення.


 23 січня Президент ПАРЄ Рене Ван дер Лінден висловив сподівання, що остаточну доповідь з питань незаконного утримання ув´язнених буде підготовано до наступної сесії ПАРЄ, яка відбудеться в квітні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект