НОВИНИ

25.01.2006 | Тбілісі: Грузію без світла і газу залишили офіцери ГРУ Росії
Джерело - Korespondent

Міністерство внутрішніх справ Грузії зажадало від Росії видати грузинським правоохоронним органам офіцерів Головного розвідувального управління (ГРУ) Генштабу РФ Анатолія Сісоєва і Романа Бойка. Про це сказано в поширеному у вівторок, 24 січня, повідомленні прес-служби МВС республіки.



У документі зазначено, що грузинська сторона звинувачує названих офіцерів у скоєнні на території Грузії терористичних і диверсійних актів.


За інформацією МВС, ідеться, зокрема, про підрив 14 вересня 2004 року на території Хашурського району опори високовольтної ЛЕП "Картлі-2", підрив 20 вересня 2004 року в селі Реха Горійського району опор високовольтних ЛЕП "Картлі-2" та "Імереті", 9 жовтня 2004 року в селі Шавшвеби Горійського району опор високовольтних ЛЕП "Картлі-2" і "Ліахві", 10 жовтня 2004 року в Сачхерському районі опори високовольтної ЛЕП "Картлі-22.


Крім того, у повідомленні прес-служби МВС зазначено, що диверсійні акти 22 січня цього року, унаслідок яких було виведено з ладу магістральні газопроводи "Північний Кавказ – Закавказзя" і "Ставрополь – Моздок – Тбілісі", а також підірвано три опори ЛЕП "Кавкасіоні", є продовженням серії названих терактів.


Як уже повідомляв Кореспондент.net, 22 січня 2006 року в районі пункту пропуску Верхній Ларс сталися вибухи на магістральних газопроводах "Північний Кавказ – Закавказзя" і "Ставрополь – Моздок – Тбілісі", через які припинилося газопостачання в Грузію і Вірменію.


За фактом вибуху республіканська прокуратура Північної Осетії (Росія), порушила кримінальну справу за статтею 167 частина 2 "Навмисне ушкодження майна шляхом підриву". У той самий день, 22 січня, вранці було підірвано три опори ЛЕП "Кавкасіоні" у Карачаєво-Черкесії, і через це припинився імпорт російської електроенергії в Грузію.


Президент Грузії Михайло Саакашвілі звинуватив російську сторону в навмисній диверсії на енергооб’єктах Північного Кавказу і зажадав від Москви видати осіб, котрі скоїли диверсії. "Ми сподіваємося, що тих осіб, котрі скоїли диверсії на газопроводі та ЛЕП "Кавкасіоні" напередодні, теж буде знайдено і покарано відповідно", – зазначив тоді президент. За його словами, "це категорична вимога" Тбілісі.


Сьогодні Державний департамент США закликав Росію якомога ретельніше розслідувати справу про вибухи на газопроводі. Як зазначив прес-секретар цього відомства Шон Маккормак, Сполучені Штати не мають інформації про причину вибухів, однак російська сторона розглядає їх як акт тероризму. "Важливо те, що в момент кризи інші країни прийшли на допомогу своїм сусідам – Грузії та Вірменії", – наголосив посадовець.


Роботи припинено


Тим часом, у вівторок ремонтні роботи на газопроводі "Ставрополь – Моздок – Тбілісі" припинено. Це пов’язано з тим, що минулої ночі в місці вогневих робіт сталася розгерметизація, і через заглушку почав проходити газ. За словами фахівців, поки не буде усунуто витік конденсату, ймовірність вибуху вкрай велика.


Крім того, виявилися незначні проблеми з трубами. Через неправильну форму їх не вдається підігнати до потрібного розміру. Ситуацію ускладнюють сильні холоди – на місці проведення ремонтних робіт зараз мінус 20 градусів і дує рвучкий вітер. Через це вийшла з ладу частина техніки, задіяної в ремонті.


Як кажуть експерти, попри всі старання робітників, котрі працюють у цілодобовому режимі, навряд чи вдасться відновити газову трубу до вечора вівторка.


Жодних обмежень в обсягах постачань газу населенню і промисловим об’єктам Вірменії у зв’язку з вибухами на магістральному газопроводі в Північній Осетії досі не було. Як повідомив у вівторок прес-секретар компанії "Армросгазпром" Шушан Сардарян, споживання газу у Вірменії 22 січня сягнуло 5,3 мільйони кубометрів, а 23 січня – 5,2 мільйони кубометрів.


Компанія "Армросгазпром", що є ексклюзивним постачальником газу до Вірменії, використовує з моменту підриву газопроводу резерви газу Абов’янського підземного сховища, запаси якого сягають 80 мільйонів кубометрів. За словами Сардарян, обмеження в постачаннях зачепили тільки Разданську ТЕС, що виробляє електроенергію, частину якої експортує в Грузію.


Після аварії в Північній Осетії Вірменія припинила постачання електроенергії в Грузію, що тим часом налагодила постачання газу з Азербайджану й електроенергії з Туреччини.


"Якщо російська сторона відремонтує підірвану ділянку газопроводу в обіцяний термін, то ситуація нормалізується. Але якщо до 25-26 січня газопостачання не буде відновлено, то нам доведеться вдаватися до обмежень надання газу населенню країни", – зазначила Сардарян.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект