НОВИНИ

24.01.2006 | Буш повернув Україні преференції
Джерело - Українська правда

Адміністрація Джорджа Буша оголосила про відновлення статусу України як учасника американської Генералізованої системи преференций у зв'язку з поліпшенням ситуації з захистом прав інтелектуальної власності на Україні.


"Я висловлюю похвалу урядові України за його стійкі зусилля по боротьбі з піратством в області авторських прав і закликаю уряд продовжувати зусилля", - говориться в розповсюдженій заяві представника президента США на торговельних переговорах Роберта Портмана.


Відновлення статусу України в рамках ГСП дозволяє здійснювати ввіз з України до США на безмитній основі більше трьох тисяч найменувань товарів.


"Від відновлення права України на ГСП найбільше виграє український експорт у США, включаючи такі промислові товари, як вироби з чавуну і сталі, електричні і залізничні товари, лижі, білкові речовини, такі як казеїн, а також низка інших мінеральних товарів і товарів з металу", - вказується в документі.


Рішення Вашингтона ґрунтується на результатах проведеного в січні 2006 року "позачергового огляду" стану справ в області охорони прав інтелектуальної власності в Україні, відзначається в повідомленні.


Відповідно до заяви, США також перевели Україну зі списку "пріоритетних" країн для спостереження за станом справ в області охорони прав інтелектуальної власності в список країн з більш прийнятним режимом у цій сфері.


Після прийняття на Україні в липні 2005 року нового закону про боротьбу з піратським виробництвом CD і DVD, "Україна активно проводить інспекції на заводах, що мають ліцензію на виробництво оптичних дисків, здійснює рейди проти бізнесів-структур, втягнутих у комерційне поширення товарів, що порушують права інтелектуальної власності, а також накладає штрафи на порушників", вказується в документі.


На думку американської сторони, такі зусилля українського уряду "позитивно позначаються на інвестиційному кліматі на Україні".


В даний час механізм ГСП дозволяє 140 країнам світу здійснювати безмитні постачання в США вироблених ними товарів за погодженими списками.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект