НОВИНИ

17.09.2018 | Прем'єри Чехії та Словаччини вважають, що місія Frontex Європі не потрібна
Джерело - УКРІНФОРМ

Таку думку вони висловили після засідання міжурядової чесько-словацької комісії в Кошице у понеділок.

"Європі взагалі не потрібно таке агентство", - сказав Бабіш.

Його підтримав і словацький колега, зауваживши, що розуміє європейську охорону як координуючий орган. "Однак коли кількість людей, що захищають наші кордони, зростає, мова має йти, насамперед, про солдатів берегової охорони, армії або поліції Італії, Мальти, Греції, Іспанії, Португалії тощо", - сказав Пеллегріні.

Обидва розкритикували план Європейської комісії значно зміцнити до 2020 року європейське агентство із захисту кордонів, назвавши його "непотрібною паралельною структурою берегової охорони європейських держав". Глави урядів Чехії та Словаччини вважають більш доцільним зміцнення національних заходів.

Бабіш навів цифри, зазначивши, що, зокрема, видатки на Frontex становлять близько 1,7 млрд євро, на даний час Єврокомісія пропонує довести бюджет до 10 млрд. "Я переконаний, що Греції, Італії та Мальті не потрібен ніякий Frontex", - резюмував прем'єр Чехії.

Заява пролунала напередодні неформального саміту ЄС у Зальцбурзі, одним із головних питань якого стане якраз захист зовнішніх кордонів Євросоюзу і конкретно місії Frontex. На підтримку зміцнення її кількісно до 10 тисяч осіб і розширення мандата висловилися напередодні у Берліні канцлер ФРН Ангела Меркель і Австрії Себастьян Курц.

Також у рамках саміту в середу має відбутися зустріч керівників Вишеградської групи – Чехії, Словаччини, Польщі та Угорщини. Вони, очевидно, також обговорюватимуть між собою тему європейського агентства. Бабіш назвав співпрацю V4 "видатною".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2847. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект