НОВИНИ

24.01.2006 | Україна як і раніше планує до кінця червня 2006 року стати членом СОТ – Валерій П’ятницький
Джерело - ProEUROPA

Україна, у зв´язку з політичною нестабільністю в країні, не змінює планів і розраховує до кінця першого кварталу 2006 року завершити підписання двосторонніх протоколів про взаємний доступ на ринки товарів і послуг, необхідних для вступу до Світової організації торгівлі. Про це повідомив журналістам заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький після зустрічі з представником фонду Global Leadership Foundation Майком Муром, який був гендиректором СОТ (1999-2002 рр.).
 
За словами В.П’ятницького, сьогодні завершується переговорний процес із США, і до кінця першого кварталу Україна розраховує підписати з цією країною двосторонній протокол про взаємний доступ на ринки товарів і послуг, необхідний для вступу до СОТ.
 
У свою чергу, М.Мур також вважає, що Україна в 2006 році стане членом СОТ. "Україна зараз на тому етапі, коли вона більш підготовлена до вступу до СОТ, ніж Росія… Це буде неординарний випадок, коли Україна цього року не вступить до СОТ", – сказав М.Мур.
 
Двосторонні переговори з країнами - членами Робочої групи з розгляду заявки України на вступ до СОТ були початі в 1997 році. Відтоді відбулося вже 14 засідань Робочої групи, останнє з яких пройшло в Женеві 25 березня 2005 року.
 
На сьогодні Україна підписала майже 40 двосторонніх протоколів про взаємний доступ на ринки товарів і послуг. Продовжуються консультації із США, Австралією і ще чотирма країнами.
 
У грудні 2005 року, перебуваючи в Києві, державний секретар США Кондоліза Райс заявила, що США допомагатимуть Україні стати членом СОТ.
 
18 січня ц. р. міністр економіки України  Арсен Яценюк заявив, що в лютому планує відвідати США для продовження переговорів про вступ України до СОТ.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект