НОВИНИ

23.01.2006 | Засідання Ради Євроатлантичного партнерства НАТО та перспективи відносин із Росією
Джерело - Офіційний сайт НАТО та Міністерство закордонних справ України

11 січня у штаб-квартирі НАТО під головуванням Генсекретаря Альянсу Я.Схеффера відбулося перше у цьому році засідання Ради євроатлантичного партнерства (РЄАП) на рівні послів.



Учасники засідання обговорили актуальні питання формування безпекового середовища в євроатлантичному регіоні, стан та розвиток євроатлантичного партнерства.



Однією з головних тем порядку денного засідання була проблематика операцій, що здійснюються Альянсом в Афганістані, Пакистані та регіоні Західних Балкан, а також підтримка НАТО миротворчої операції Африканського Союзу в Судані.



Представники держав-учасниць РЄАП також обмінялися думками щодо ролі спільних основоположних цінностей партнерства у світлі обговорення цього питання у ході засідання Ради на рівні міністрів закордонних справ 8 грудня 2005 року.                 


ВІДНОСИНИ  НАТО – РОСІЯ


Діалог з Росією Генеральний Секретар НАТО Я. Схеффер визначив серед головних пріоритетів діяльності Альянсу 2006 року. Участь російських кораблів у антитерористичній операції Альянсу „Активні зусилля” з патрулювання Середземномор’я Генеральний Секретар НАТО охарактеризував як важливий сигнал та непересічну подію у розвитку партнерства між Альянсом та Росією. Я.Схеффер підкреслив, що боротьба проти тероризму є важливим аспектом партнерства між НАТО та Росією. Очікується, що Генеральний Секретар НАТО проведе переговори з Міністром оборони Росії Сергієм Івановим у ході лютневої неформальної зустрічі міністрів оборони в Італії.



Австрійське видання “Дер Стандарт” у публікації „Неможливе можливе” у контексті російсько-української суперечки щодо умов постачання  газу, наголошує, що ця ситуація ясно продемонструвала марність уяви європейців щодо своєї захищеності та безпеки, розмірковує над можливими шляхами мінімізації імперських звичок Росії. Найкращим виходом з ситуації, на думку газети, було б запросити Росію до членства у НАТО. До того ж, у статті цитуються слова Коліна Пауела після подій 11 вересня з питання можливості членства Росії в Альянсі, який  заявив про те, що „сьогодні більше немає нічого неможливого”.



Анонс: 11 січня на головній сторінці офіційного веб-сайту НАТО www.nato.int розміщено інтерв’ю із заступником Генерального Секретаря НАТО з оборонної політики та планування Джоном Колстоном, який є співголовою Спільної робочої групи Україна – НАТО з воєнної реформи. Інтерв’ю з високопосадовцем НАТО висвітлює питання, що обговорювались у ході неформальних консультацій високого рівня щодо реформи оборонного сектору та оборонної політики, до яких були залучені міністри з України та держав-членів НАТО (Вільнюс, Литва, 23-24 жовтня 2005 року).



Зокрема, заступник Генерального Секретаря дає оцінку рівня співробітництва між НАТО та Україною в оборонному та безпековому секторі; визначає фактори, які будуть важливими для остаточного успіху реформи безпекового сектору в Україні; акцентує увагу на необхідності активізації співробітництва між  НАТО та Україною у здісненні реформ в оборонному і безпековому секторі з метою підтримки прагнень України приєднатись до Альянсу.



Зміст інтерв’ю з Дж. Колстоном містить визначення предметних напрямів роботи на шляху наближення України до вимог Альянсу щодо членства. З повним текстом інтерв’ю українською і англійською мовами можна ознайомитись на сайті: www.nato.mfa.gov.ua



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект