НОВИНИ

23.01.2006 | Огляд економічної преси на ВВС
Джерело - Українська служба ВВС

Британський Economist пише про похолодання у стосунках між Росією та Заходом.


“Кореспондент” подає історію, сьогодення і майбутнє непростих стосунків між президентами та парламентами в Україні.
Частково про це йдеться у в інтерв’ю Юрія Єханурова “Профілю”.


“Власть денег” розмірковує над загадками життя колись найбагатшої людини у світі – Аристотеля Онасіса, якому цього року виповнилося б 100 років.


Британський Economist пише про похолодання, яке йде з Росії на Захід, і яке вже зачепило Україну. Утім, йдеться не про температуру надворі, а про “градус” у стосунках.

“В. Путін може бути помірковано конструктивним у питанні стосовно Ірану, але, перебираючи на себе головування у “великій вісімці”, Росія постає перед Заходом не тим партнером, якого колись сподівалися побачити, “- пише Economist, і намагається з’ясувати, коли і чому у Росії виробився смак до “контрольованих конфліктів.”

“Новорічна газова сварка, здається, стане не останнім джерелом напруги між Росією та її партнерами у “великій вісімці” впродовж місяців, які залишилися до липневого самміту організації у Санкт-Петербурзі. В Україні у березні мають відбутися парламентські вибори, і, хоча газова суперечка все більше скидається на корупційний скандал, ніж на політичну сутичку, вона розвіяла припущення, що Кремль “змирився із поразкою” в Україні.”

"Кореспондент" про історію конфліктів президентів і ВР

“Кореспондент” у статті “Атака клоунів” подає історію конфліктів між президентами та парламентами України, яка почалася ще 1993 року між президентом Леонідом Кравчуком та Верховною Радою за спікерства Івана Плюща, тривала всі два терміни президентства Леоніда Кучми і вилилася у конституційну реформу, яка набрала чинності цього року.

“Раніше влада в Україні будувалася за принципом піраміди, на верхівці якої сидів Леонід Кучма. Він контролював еліту за допомогою адмінресурс та заохочував своєю протекцією. Бізнесмени, чиновники та політики в обмін на вірність отримували можливість багатіти за рахунок держави. Президент Кучма був для них справжнім батьком, не дарма його називали “папа”. І коли термін каденції Кучми наблизився до завершення, він попіклувався про своїх “дітей”, розділивши владу, і запропонувавши ідею коаліційного уряду.

Так Україна отримала сьогоднішню багатоголосну систему влади, а українська еліта отримала нового керманича – спікера Верховної Ради, Володимира Литвина,” – пише “Кореспондент”, і розмірковує над тим, чи вдасться президенту Ющенко провести референдум та скасувати конституційну реформу: “ У Ющенка попереду виснажлива війна з контрреволюцією, яка відхопила великий шмат владного пирогу. Не виключено, що війна скінчиться відстороненням президента від великої політики. Є й інший варіант, більш звичний для українського істеблішменту: піти шляхом домовленостей та поступок. Але тоді Ющенко остаточно втратить свій образ реформатора та лідера революції,” – вважає “Кореспондент”.

Єхануров про відставку Кабінету

“Профіль” подає інтерв’ю із прем’єр-міністром, Юрієм Єхануровим, у якому голова уряду дає свою оцінку голосуванню за відставку Кабінету міністрів у парламенті та можливим післявиборчим коаліціям.

За словами пана Єханурова, ці дві речі, дуже пов’язані: “Гадаю, після голосування про відставку у парламенті всі замислилися над питанням майбутньої коаліції. Зараз навіть весь український політикум припинив – на кілька днів – гризти один одного, а більше став розмірковувати над тим, що “ось, сьогодні я перелаюся з одним, з іншим, а завтра ж буду змушений консолідуватися з ним і разом створювати уряд,” – каже Юрій Єхануров в інтерв’ю “Профілю”.

Крім того, прем’єр дає свою оцінку газовим угодам з Росією, процесу їх досягнення, висновкам і урокам, які можна винести із “газової” історії, перспективам України щодо членства у СОТ.

Юрій Єхануров також вважає, що його можна назвати представником українського середнього класу: “Ми (родина Єханурових), скажімо так, середній клас. Моя дружина працює у банку, вона дуже хороший фахівець. Вона є керівником управління банку, і тому заробляє більше, ніж я. ... Син вже заробляє самостійно. Зарплата прем’єра зараз є достатньо високою, і тому все нормально,” – заявив український прем’єр в інтерв’ю “Профілю”.

Аристотелю Онасісу було б 100 років

У рубриці “Легенди” “Власть денег” цього разу пише про Аристотеля Онасіса – “золотого грека” та “міжнародного пірата”, якому б цього року виповнилося б 100 років. “Шлях від самого низу на вершину тривав менше 30 років: безпомічний іммігрант із підробленими документами стане найбагатшою та найвпливовішою людиною на планеті, судновласником , який мав стільки кораблів, скільки не мали більшість держав у світі.

Спочатку ніхто не розумів його ламану іспанську, проте згодом цей поліглот спокушатиме жінок французькою, підписуватиме контракти, написані італійською, і розмовлятиме англійською із Черчиллем... “Найскладніше було заробити перші 5 тисяч,” – згадував пізніше Онасіс, і не був оригінальним у цьому. Найнижчий рівень його фінансової піраміди залишається однією з найбільших загадок його життя. Він мив посуд у ресторані, торгував на вулиці, був монтером Британської телефонної компанії.

Припускають, що під час нічних чергувань на комутаторі він підслуховував розмови, а потім продавав чужі таємниці. Офіційним стартом його ділової кар’єри вважається продаж турецького тютюну, який постачав його батько, що оселився у Греції. Враховуючи, що до 25 років Арі заробив свій перший мільйон, деякі біографи не мають жодних сумнівів у тому, що торгівля тютюном слугувала прикриттям оборудок із опіумом,” – пише “Власть денег” про початок кар’єри Аристотеля Онасіса, а наприкінці розповіді наводить одне із останніх висловлювань мільярдера: “У якійсь момент гроші втрачають сенс. Вони вже не є ціллю. Цінною залишається лише гра.”

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект